Po remíze a porážce získal třetiligový Spartak MAS v sobotu v napínavém domácím utkání s posledním Letohradem tři body. Lukáš Mach vsítil za stavu 1:1 vítěznou branku asi pět minut před koncem. Trenér ševců Jindřich Dejmal je přesvědčen, že jeho mužstvo má na další výhry v soutěži.

Zápas se pro vás nevyvíjel dobře a nervy diváků jste napínali až do konce. Proč?
V klidu mohu říct, že kdybychom v poločase vedli 3:0, tak to bylo málo. Je pravda, že jsme dali druhý na poslední chvíli, ale mohli jsme rozhodnout daleko dříve.

Vítězství bylo hodně vydřené, že?
Lepší vydřené než žádné. Byli bychom daleko klidnější, kdybychom branky dali v první půli. Mour měl jasnou šanci, Horka měl stejně jako v Karlových Varech znovu příležitost. Mužstvu, když musí vyhrát, se hraje hůř. Pak je to na nervy.

Přesto jste otočili stav z 0:1 na 2:1 a nestalo se to v této sezoně poprvé. Čemu to přičítáte?
Kluci, což byl rozdíl oproti minulému domácímu zápasu s Náchodem, více bojovali. Poprvé hrál Lalik, a dokud mohl, udělal v záloze bezesporu spoustu mravenčí práce. I Rožboud do svého zranění tam měl svůj význam. Utkání se nám podařilo otočit. Je ale pravdou, že Kočí nám zřejmě moc chyběl. Zejména do kombinační hry. Myslím si, že rozhodlo nasazení.

Může vítězství tým povzbudit před sobotním derby v Budějovicích s juniorkou Dynama?
Samozřejmě. Naše mužstvo ví, že na to má. Je to otázka toho, aby se zklidnilo. Jsem s mužstvem denně a vím, že je na tom dobře. Tohle mužstvo umí kopat. O tom jsem přesvědčen. Za tři jarní zápasy máme čtyři body. To zase není taková katastrofa. Uznávám, že venku jsme měli prohrát čestněji, ne 5:1. Ale vidíte, Náchod v tomto kole vyhrál v Krči. V této soutěži není slabých soupeřů.

Do derby se vám vrátí karetní hříšníci Kočí a Martínek, ale jak známo, vítězná sestava se nemění. Co s tím?
Pro trenéra je vždy lepší, má-li z čeho vybírat, pro hráče je to horší. Otázkou je, jestli bude Rožboud, který odstoupil pro zranění stehenního svalu.