Šanci na reparát dostane v první lize už dnes v Hradci Králové. Dorost nastoupí v pravé poledne a trenér Jihočechů Petr Skála věří, že se nevrátí s prázdnou jako z Prahy.


„Věřím, že všechno špatné je k něčemu dobré. Kluci na to mají, v přípravě odehráli dobré zápasy. Pro řadu z nich je to něco nového, protože hráli jinou soutěž a zvykají si na první ligu, která má svoji kvalitu,“ prohlašuje kouč Dynama České Budějovice Petr Skála.


Po Slavii si ihned vybavil dva roky starý zážitek ze Sparty, kde Dynamo inkasovalo na úvod soutěžního ročníku pět branek. „Tam nás neskutečně vyškolili, propadli jsme. Teď na Slavii ne. I když výsledek napovídá, že mezi týmy byl rozdíl třídy, byl to úplně jiný zápas,“ tvrdí trenér Skála.

Kritické chvíle

„Zajímavé bylo, že jsme dostali tři góly během šesti minut, ani jsem si je nestačil zapisovat! Do té doby jsme hráli důstojnou roli . . . ,“ kroutí kouč hlavou. Kromě individuálních chyb a šesti kritických minut, které v první půli rozhodly zápas, kouč viděl i dobré momenty v podání svého týmu. „Měli jsme dost velké šance. Venku se nestává často, abychom šli dvakrát nebo třikrát sami na bránu. To ve mně budí optimismus – pokud příště omezíme počet chyb a přidáme proměňování šancí, bude výsledek jiný,“ je přesvědčen Skála, jehož svěřenci se do třetice v sobotu konečně představí doma: od 11.00 přivítají na Složišti Plzeň.