Už před závěrečným utkáním podzimu bylo jasné, že na podzim nasbíráte víc bodů než před rokem. Hodnotíte tudíž první půlku sezony kladně?
Určitě. Nemohu ji hodnotit špatně kvůli poslednímu zápasu, který jsme prohráli. Protože, přiznám se : Kdybych věděl, že budeme mít přes dvacet bodů, byl bych jistě spokojen. I když jsme jich mohli mít pětadvacet, a trochu mě to mrzí, platí, že jsem vcelku spokojen.


Ale zdálo se mi, že jste na podzim zvyšoval hlas častěji než dřív. Je to tak?
Ano, ale doposud jsme se přece bavili o bodech, ne o předvedené hře! Když si vezmu tři zápasy, s Brnem, Mladou Boleslaví a Zlínem, které jsme prohráli: s Brnem jsme špatně nehráli, s Boleslaví moc špatně a Zlín, třebaže zápas skončil nejvyšším brankovým rozdílem, potrestal náš nedůraz. Předčil nás v jednoduchosti, dal čtyři góly z úrovně šestnáctky, kde jsme ho nechali zakončit střelou. Nebylo to dobré, ale zase ne tak špatné jako třeba s Mladou Boleslaví. Vím, jak tým umí zahrát.


Po kterých zápasech jste své svěřence naopak mohl pochválit, poplácat je po ramenou?
Byli jsme schopni vyhrát 4:1 v Teplicích, kde jsme předveváděli krásné akce, nebo 4:1 na Slovácku. Potvrdilo se, že v mládežnické kategorii domácí prostředí neznamená větší pravděpodobnost, že získáte body. U těch mladých kluků s tím nemůžete tolik kalkulovat.


Jak u vás vychází porovnání s loňským dorostem?
Po podzimu máme sedm výher, sedm porážek a jen jednu remízu. Neumíme hrát na remízu. S minulým dorostem jsme uměli hrát na bod, když jsme věděli, že by byl dobrý. Když to porovnám, na mé gusto jsme dostávali hodně zbytečných branek. To je minus, pozitivní je naopak počet nastřílených branek.


Nakolik to zavinila ztráta stopera Kaláška, jenž se zranil a musel s kolenem na operaci?

Částečně ovlivnilo hru naši obrany. Ale defenzivní práce je otázkou celého manšaftu. Kuba Kalášek jako jediný odehrál na sto procent soutěžní ročník 2006 / 2007. Byla to naše zkušenost, spolehlivost. Marodil nám také Jasanský, v některých zápasech chyběl Nekvinda, ale to pětadvacet inkasovaných branek neomlouvá. Uvidíme, jestli se zlepšíme na jaře, kdy nastoupíme osmkrát doma.


Doma jste porazili Spartu 4:1. Byl to pro vás zápas podzimu?
Do 20. minuty to na to nevypadalo, a kdybychom prohrávali 0:2, nemohli jsme říct půl slova! Pak se nám povedlo předvést hezké akce a dali z nich branky – to dělá fotbal tak pěkným. S Brnem jsme je měli taky, nakonec i s Mladou Boleslaví, přestože jsme hráli špatně, jsme si gólové příležitosti vytvořili. Nestává se často, abyste porazili Spartu. Obě pražská „S“ skončila v podzimní tabulce za námi, a to také není standardní situace. Předpokládám, že u nich na jaře došlo k posunu hráčů a ve druhé polovině sezony se Slavia a Sparta zvednou.


Očekáváte v zimě pohyb mezi týmy na Dynamu? Přejde někdo do juniorky? Třeba Michal Rakovan s béčkem trénoval . . .
Nejen on! Čtrnáct dnů tam měli šest našich dorostenců a tři z nich vzal Karel Musil s sebou na mistrovské utkání do Chebu, aby poznali, co třetiligový fotbal obnáší. Jasanský nastoupil na deset minut, ale i pro Bambuleho s Rakovanem to byla další zkušenost.


S kým absolvují zimní přípravu?
Na přechodné období se hráči vrátili ke mně. Situace v soutěži je taková, že dva poslední týmy mají dvanáct bodů. V momentě, kdy bude všechno jasné, můžeme realizovat posuny. Jenže náš dorost U 18 na tom není moc růžově a je třeba citlivě zvážit, jestli do něj sáhnout, když budu potřebovat náhradu. Budeme se snažit, aby hráči, kteří na to mají, hráli ve vyšší kategorii. S panem Kotrbou a dalšími trenéry to budeme řešit.


Po Jasanském a Rakovanovi další hráč, Kalášek, musel na plastiku kolenního vazu. Přemýšlel jste o tom, zda zranění nemají společný jmenovatel?
Mám svůj tréninkový deník a myslím, že převládá fotbal a hra, snažím se o to. Můj názor – ale já nejsem lékař – je takový, že za zranění může jednostranná zátěž. Ani umělé trávě bych za to nedával vinu, protože zranění se stala někdy v září.


Dá se o tom vést polemika. My, když jsme měli den volna, lítali jsme někde venku, třeba jezdili na kole, zatímco dnešní generace pro sebe nic nedělá. Za nás zase byly častější přetržené achilovky nebo svalová zranění. V čele s panem Kotrbou se snažíme získat odborníka, který by nám pomohl začlenit do tréninkového procesu nová, posilovací cvičení. Věřím, že se to povede.


Objeví se v zimě ve starším dorostu nějaký talent z kraje?
O některých hráčích jednáme. Zatím jeden nabídku odmítl, jeden přijal. Chci přilákat hráče, kteří jsou úspěšní v krajských soutěžích v dorosteneckém věku, ale potýkám se s tím, že nemají zájem.