Přitom dvougólová porážka na hřišti nejlepšího českého týmu, který na Jihočechy vyrukoval se všemi svými esy, rozhodně žádnou tragédií nebyla. „Zda proti nám Slavia šla se všemi esy, nebo ne, to je mi srdečně jedno,“ krčí rameny budějovický kouč. „Podstatné je, že jsme 2:0 prohráli. A to mě mrzí, protože jsme sehráli velice dobré utkání a ukázali, že můžeme i takovému top manšaftu konkurovat,“ oceňuje.

„Chyběly tomu akorát góly, přitom ty šance jsme měli,“ zmiňuje i Mrkvičkovu střelu do břevna. „Spíš mě ale mrzí ty chyby, které jsme udělali při obdržených gólech. To se prostě nesmí stát,“ říká rázně.

Proti Slavii poslal Straka už i hráče ze základu, přičemž zbytek týmu opět doma trénoval. „Tak tomu bude i o víkendu,“ připomíná dvě víkendová klání v Praze (dnes se Spartou, zítra s Bohemkou). „Ti hráči, kteří ve čtvrtek hráli se Slavií, mají dnes dvoufázový trénink a v sobotu jedou na Spartu…“

Straka sice ví, že únava se už kumuluje, přesto nehodlá polevit. „Hráči chápou, že to, co teď odtrénují, se jim vyplatí v sezoně. Od toho se odrazíme,“ věří Straka. Nebojí se ani rizika zranění, které při únavě vždy roste. „Máme tady takový odborný štáb, že jsme schopni hráče udržet zdravé,“ ujišťuje.

Bucan odjel

Část utkání proti Slavii odehráli i mladíci Bucan a Jasanský. „Na Bucanovi je vidět, že potřebuje ještě hrát. Byl jsem rád, že tu byl, že jsme ho viděli, že jsme si určitý obrázek udělali. Ještě ale má čas, dneska odjel domů,“ sděluje Straka, že testování bosenského záložníka Paschingu skončilo.

„Jasanský je úplně jiný případ. To je náš hráč, máme ho na očích. Na nějaké závěry, zda by nám mohl pomoci, či ne, je ještě hrozně moc brzy. Rozhodně ale dostane víc šancí,“ hodnotí vystoupení nadějného mladíka pozitivně.

Jistotu už ale má exstrakonický Petr Dolejš, pro něhož se testování změnilo ve smlouvu! „Podepsal jsem ji na dva roky. Je to velká výzva,“ vyzdvihuje.