Po dvou postupech v řadě totiž budou muset hrát u Malého jezu stejnou soutěž jako v uplynulé sezoně. „To nám říkají všichni,“ směje se slávistický trenér Václav Hojdar.

„Po podzimní části jsme byli až třináctí se ztrátou sedmi bodů na čtvrté místo. Nakonec jsme mohli skončit výše než na šesté příčce. To bychom ale nesměli například na podzim prohrát v Loučovicích nebo ztratit dobře rozehraný zápas s Dobrou Vodou,“ připomíná kouč Hojdar porážku 3:5 a remízu 4:4.

„I. A třída je velmi vyrovnanou soutěží. Dvakrát prohrajete a jste předposlední. Nebo třikrát zvítězíte a jste nahoře,“ dělí se o zkušenosti z minulé sezony Hojdar. „Počítá se každý bod přivezený zvenku, každá domácí prohra,“ líčí.

„S letní přípravou jsme začali devátého července. Trénujeme čtyřikrát týdně,“ říká Hojdar.

Prohra v Suchdole


„V sobotu jsme absolvovali první přátelské utkání,“ rekapituluje trenér. V Rapšachu jeho svěřenci podlehli Suchdolu nad Lužnicí 1:2. „S prvním poločasem jsem byl spokojen, druhá půle však nevyšla podle mých představ,“ zpětně hodnotí kouč Slavie.

V sobotu se Hojdarovi svěřenci představí na Memoriálu Ladislava Světela v Týně nad Vltavou, kterého se kromě nich a pořádajícího mužstva zúčastní ještě Kaplice a Čtyři Dvory. „Turnaj je solidně obsazen. Uvidíme, jak na něm obstojíme,“ podotýká Hojdar.

Generálku na nový ročník I. A třídy obstará duel s Vyšším Brodem, který Slavia sehraje na domácím stadionu v sobotu 2. srpna od 18 hodin.

„Po sezoně skončilo pět dorostenců, z nichž čtyři se zapojili do přípravy prvního mužstva,“ uvádí Hojdar s tím, že v současné době čítá dosud nezúžený kádr dvacet dva až dvacet čtyři jmen.

„Absolvovali jsme nějaká jednání o příchodech nových hráčů, ale nepodařilo se nám je ani v jednom případě dotáhnout do konce,“ krčí rameny trenér Hojdar.

Změny tak v klubu registrují jen dvě. „Skončil Mestančík a po zranění pomalu začíná trénovat Jan Staněk,“ vypočítává Hojdar.

„Do přípravy se ještě musí zapojit několik mladých hráčů, kteří pojali prázdniny jako prázdniny,“ dodává kouč Hojdar na adresu mladých brigádníků.

Právě mládí je poznávacím symbolem českobudějovické Slavie. „Máme tu sice starší hráče, jako pětatřicetiletého Staňka nebo pětačtyřicetiletého Šímu, jenž naštěstí odolal nabídce z Rakouska, ale většina našeho kádru spadá do kategorie devatenáct až dvacet tři let,“ konstatuje Hojdar s tím, že právě pro tyto hráče jsou zápasy v I. A velkou fotbalovou zkušeností.

Úpravy hřiště

„Nedávno jsme se bavili s dnes už bývalým trenérem budějovické Lokomotivy Jiřím Nárovcem o tom, která skupina I. A je náročnější, zda naše áčko či skupina B, kterou hraje Lokotka. Neshodli jsme se,“ usmívá se Hojdar.

V areálu Slavie u Malého jezu přes léto kompletně upravili hřiště, aby bylo připraveno na novou sezonu. „Na větší investice nám bohužel chybí finanční prostředky,“ krčí rameny předseda klubu Klement Dvořák s tím, že se musí spoléhat pouze na hrstku sponzorů.

„Uvidíme, zda do začátku sezony stihneme zrekonstruovat sprchy,“ dodává trenér Hojdar.

V úvodních čtyřech kolech nové sezony čeká na Hojdarovy svěřence domácí duel s Netolicemi, utkání na hřišti rezervy Strakonic, zápas doma s Blatnou a výjezd do Sedlice. „Je to těžký los,“ uvědomuje si trenér Slavie Václav Hojdar.

Před rokem vstoupili slávisté do I. A remízou 1:1 s béčkem Prachatic. Jaký výsledek uhrají na úvod letos?

Martin Mls