Fotbalisté S. Ústí přijeli z Letohradu sice s bodem, který je v tabulce pravdy posunul mezi týmy s kladnou bilancí, přesto s pocity křivdy. „Byli jsme lepší, a to i přesto, že jsme poslední půlhodinu hráli bez vyloučeného Zelenky,“ tvrdí trenér Jindřich Dejmal. „Jenže minutu před koncem domácí hráč upadl v našem vápně, rozhodčí mu běžel dát žlutou kartu za simulování, po dohovoru s pomezním ale ukázal na penaltu,“ soptí zkušený kouč.
Z darované penalty Letohrad srovnal. „A my navíc přišli na čtyři zápasy o Kostečku, jenž něco sudímu řekl, byl vyloučen a dostal čtyři zápasy natvrdo,“ hněvá se Dejmal.


Kostečka bude tudíž chybět i v nedělním zápase ve Varnsdorfu. „Navíc Endl před týdnem nedohrál a do středy ještě netrénoval, antibitoika bere Koutník a též nepojede.“


Přitom na S. Ústí čeká na severu Čech jeden z předpokládaných aspirantů na postup. „Na výlet takovou dálku ale rozhodně jet nechceme,“ tvrdí Dejmal rezolutně. „Chci kluky přesvědčit, že při ukázněném výkonu nemusí být bez šancí. Navíc, ač to zní už hodně otřepaně, my opravdu nemáme co ztratit,“ uzavírá trenér třetiligového nováčka.

Spokojený Musil

Bod za bezgólovou remízu v Jablonci kouč budějovické juniorky Karel Musil bral. „Čekal jsem těžké utkání a to se vyplnilo,“ uvádí. „Letos má Jablonec silnější mužstvo než loni, navíc měl i pendly.“


I tak budějovičtí mladíci několik možností dát gól měli. „Moc jich ale nebyla, remíza odpovídá,“ uznává Musil.


Ve středu kombinovaný celek Dynama, složený z hráčů áčka, juniorky a dorostu sehrál přípravný duel v Písku, kde nad místním nováčkem divize vyhrál 1:0. Ač Musil moc hráčů ze svého kádru v týmu neměl, zápas dle jeho soudu smysl měl. „Zahráli si ti kluci, kteří ve všech mužstvech zatím nebyli tolik zápasově vytíženi,“ vysvětluje a dodává, že jednou za dva tři týdny by rád tyto zápasy hrál.


V sobotu ráno od 10.15 se juniorka Dynama střetne na Složišti s Vyšehradem. „Pražany jsem viděl v Příbrami a byl jsem jejich hrou hodně překvapen. Na nováčka podali velice kvalitní výkon, hrají technický, kombinační fotbal s moderním přenesením hry,“ popisuje herní styl soupeře.


Na marodce stále jsou Košík, Ryšánek, Picka, Lesňák a Kaňák, takže Musil počítá s ligovými pendly. „Minule proti Liberci hráli kluci skvěle, na to bychom rádi navázali,“ tvrdí.