Slavia je na jihu

Juniorka pražské Slavie se do Soběslavi přesune z Písku z herního soustředění, v jehož rámci svěřenci exbudějovického trenéra Miroslava Janů změřili síly s třetiligovým nováčkem z Písku a včera s béčkem Dynama.

Horkým favoritem na prvenství v turnaji je S. Ústí, jehož hráči minulý víkend na turnaji v Počátkách domácímu týmu a divizní Třeboni nastříleli dohromady patnáct branek. Zítra je ale čekají silnější soupeři: od 11.45 béčko Slavie, a pokud uspějí, hráli by v předpokládaném finále s juniorkou Dynama (ta hraje od 10.15 se Soběslaví).

S. Ústí pojede do Soběslavi s testovaným gólmanem Lukášem Michňou z Mladé Boleslavi, zatímco další vyhlédnutý brankář Soukup na Soukeník nepřijde. „Soukup se nám slušně omluvil, že zůstává v Králově Dvoře,“ podotkl trenér Jindřich Dejmal.

Možná ale, že až dvě nové tváře ševci zítra přece jen představí. Jména hráčů klub raději zatím tají, neboť jednání nejsou u konce, ale pro diváky by toto očekávání mohlo být důvodem navíc, proč v sobotu do Soběslavi zajet.

Nic nepodcení

Za dobrou prověrku považuje oba zápasy na turnaji trenér juniorky Dynama Karel Musil. „Ten první se Soběslaví rozhodně nepodceníme, mužstvo krajského přeboru určitě má svou kvalitu,“ říká kouč juniorky, jenž ve čtvrtek v Písku postrádal celou řadu hráčů.

„Čekají nás dva zápasy, a tak budu rád, když se někdo dá do kupy,“ zdůrazňuje.