Finále mělo předpokládané obsazení: Sezimovo Ústí bylo v loňském ročníku ČFL druhé, juniorka Dynama sedmá, zatímco béčko Slavie třetiligovou účast uhájilo až v samém závěru. Finálové derby bylo prestižním soubojem, ve kterém Dejmalovi hráči chtěli svému soupeři odvést jarní vysokou porážku ze Složiště.

Dvě posily

Ač tým S. Ústí mladíky Dynama zdolal až po penaltovém rozstřelu, kouče Dejmala turnajové prvenství těšilo. „Sice je přípravné období a hráči bývají v tuto dobu zákonitě unaveni, přesto finále přineslo dobrý fotbal a já, i kdybychom ty penalty nevyhráli, bych byl spokojen,“ ujistil.

Zatímco Slavii dle Jindřicha Dejmala jeho hráči přehráli celkem jednoznačně, s béčkem Dynama to prý bylo fifty fifty. „My měli v úvodu dvě šance, jenže Budějovice pak dvě vyložené možnosti, Chylík v brance nás ale naštěstí podržel,“ zmínil nájezdy Picky a Kaňáka. „Moc se mi líbil Kučera, ale nebyl sám, Budějovice měly v mužstvu spoustu talentovaných hráčů. Kdyby se nedostali do ligy, určitě by se uplatnili jinde,“ trošku si přihřál i svou polívčičku, maje zřejmě na mysli, že někdo z těch nadějných mladíků by mohl zakotvit třeba i na Soukeníku.

Ač se finále Dejmalovi líbilo, v závěru první půle k výkonu svých hráčů měl jisté výhrady. „Nedělejte mi z toho atletické závody,“ volal na své hráče. „My s těmi mladými kluky začali závodit, a to by nikam nevedlo. Naši hráči si museli uvědomit, že soupeře mohli přehrát jedině svou větší zkušeností,“ zdůraznil.

V dresu S. Ústí se v Soběslavi představili dva noví hráči Mour a Janů. „Pokud se s nimi i s jejich kluby dohodneme, měli by v mužstvu zůstat,“ potvrdil kouč S. Ústí a dodal, že by v tomto případě byl s posílením mužstva spokojen. „Je nutno vidět, že klub instaluje umělý trávník, což taky bude něco stát. Musíme vycházet z možností klubu,“ připomněl.

Pro fotbalisty S. Ústí byly dva turnajové zápasy v Soběslavi vedle herní přípravy i začátkem sedmidenního soustředění. „Beru to jako jeho první fázi a hned od neděle až do soboty budeme tvrdě trénovat,“ uvedl. „V sobotu bude nějaká regenerace, protože v neděli nás čeká pohár v Bavorovicích.“

Hop, nebo trop

I dle trenéra juniorky Dynama Karla Musila přineslo finále oboustranně dobrý fotbal. „Na začátku byl Sezimák fotbalovější, ta zkušenost jeho hráčů se prokázala, my ale v první půli měli výborný závěr a také dvě tutovky.“

Ve druhé půli už Musil viděl vyrovnaný zápas i spravedlivou remízu. „Strhnout to na svou stranu jsme mohli i my i soupeř, došlo ale až na penalty, a to už je to hop, nebo trop.“

Zatímco hráči S. Ústí hrozili hlavně ze vzduchu a po standardkách, budějovičtí mladíci se prosazovali spíš po kombinačních akcích. „My chtěli balon víc podržet a naši hru vykombinovat. Ta zkušenost hráčů Sezimova Ústí je veliká, a my se tudíž tou jednoduchostí chtěli dostávat do finální fáze,“ vysvětlil Musil.

Ve středu s Tatranem

„Škoda jen, že jsme neproměnili své šance, ty si přímo říkaly o gól,“ litoval Musil. „Je ale taky pravda, že na druhou stranu Sezimák má výborné standardky, a my tam párkrát jen koukali a reagovali na ně pozdě. Na to se ještě musíme zaměřit,“ konstatoval.

Přestože Musilovi svěřenci završili třetí týden tvrdé přípravy, kdy se únava kulminuje, finále zvládli bez větších potíží. „To je pravda, jenže dva dny předtím jsme v Písku proti béčku Slavie propadli. Tam se kluci nevydali,“ hněval se. „Člověk může být unavený, utahaný a zdeptaný, ale když přijde zápas, musí do něj jít s chutí. Musí to být pro něj takový vrchol, na který se tudíž i patřičně těší.“

A další z takových vrcholů na Musilovy mladíky čeká už ve středu od 17 hodin, kdy se juniorka Dynama na Složišti utká s divizními Prachaticemi.