Ještě před odletem domů ale Strakovy svěřence čeká dnes po obědě krátce po sobě druhá náročná prověrka: po Steaue Bukurešť se fotbalisté Dynama střetnou se soupeřem neméně zvučného jména, týmem Levski Sofia! „Zápasy s tak kvalitními mužstvy jsou pro nás velice prospěšnou konfrontací,“ oceňuje trenér Straka, jenž si po nedělním střetnutí se Steauou (1:2) pochvaloval zjištění, že se jeho hráči mohou měřit i s mužstvy, která hrají pravidelně evropské soutěže.

Možná, že právě i kyperské soustředění, pro českobudějovické fotbalisty vpravdě historické, k nárůstu zdravé sebedůvěry hráčů Dynama přispělo. „Zřejmě ano,“ souhlasí trenér František Straka a připomíná, že vedle jeho týmu se v Ayia Napa připravují další tři čtyři mužstva, hrající v zahraničních ligách. „Kluci se na hotelu i na tréninku s nimi potkávají a mohou se s nimi i srovnávat. To je velice cenné,“ míní budějovický kouč.

O podmínkách pro herní přípravu, které jeho celek na Kypru má, mluví Straka v superlativech. „Na hřiště to z hotelu máme pět minut, trénujeme na trávě, jaká u nás je tak uprostřed jara. K tomu i skvělé zázemí, prostě fantazie,“ říká.

Předposlední trénink týmu nachystal Straka na včerejší dopoledne. „Po obědě bude rehabilitace, aby kluci byli na Levski dobře připraveni,“ říkal včera trenér Dynama.

Na dnešní duel se Straka těší. „Počítám s tím, že stejně jako se Steauou se bude hrát v maximálním tempu, že tam bude neustálý pohyb, agresivita a tvrdost. A doufám, že podobně jako proti Steaue i tentokráte kluci tuto těžkou prověrku zvládnou,“ přeje si.

Generálka bude v sobotu ve Vídni

Zítra ráno si fotbalisté Dynama naposledy na Kypru zatrénují a poté už se vydají letecky přes Vídeň na zpáteční cestu domů, kde budou ladit formu na jarní ligovou premiéru se Slavií.

„V sobotu odpoledne hrajeme ve Vídni s Austrií,“ potvrdil generální manažer budějovického klubu Jiří Kotrba.