Spočteno a sečteno, na jihu Čech panuje spokojenost.


„Já bych spíše řekl střízlivá spokojenost,“ zareaguje trenér František Straka, načež s varovně zvednutým prstem ještě dodává: „Neříkejme hop, dokud jsme nepřeskočili!“


Devatenáct bodů totiž náročný kouč nepovažuje až za takový zázrak. „Mít tak o dva body víc, mluvil bych možná jinak,“ dává najevo, že mu vyrovnávací gól v Plzni i následná neodpískaná penalta na Stráského stále leží v žaludku.


„I těch devatenáct bodů by ale mohlo být dobrým odrazovým můstkem, abychom v té cestě, kterou jsme tady nastolili, pokračovali dál i na jaře,“ zmiňuje už shovívavěji.


Trenér Straka vedle bodů a výsledků klade důraz i na herní projev svého týmu. „Chceme něco nabídnout i našim divákům,“ připomíná, že boj o diváka nesmí zůstat jen papírovým heslem. „Řekl bych, že pomalinku se divácká kulisa na stadionu zlepšuje a diváci už začínají i fandit. Sami vidí, že naše mužstvo se snaží jezdit celých devadesát minut, že se rve o každý míč. I kvůli tomu jsem přesvědčen, že si sem diváci cestu najdou,“ doufá kouč českobudějovického Dynama.


Hráči Strakova týmu spoléhají na to, že je jejich fanoušci podpoří i teď v neděli, kdy domácí předehrávkou úvodního jarního kola zakončí podzimní část nejvyšší fotbalové soutěže. „Se Zlínem nás čeká velice náročný zápas, další z těch šestibodových,“ zdůrazňuje budějovický kouč, jenž ve Zlíně vidí přímého konkurenta svého mužstva v boji o střed tabulky. „Když tady Zlín v neděli porazíme, budeme za ním už jen o bod,“ připomíná.


Na nedělní zápas se Zlínem, který se na Střeleckém ostrově bude hrát opět už od 15 hodin, hodlá Straka svůj tým v týdnu důkladně připravit. „Tři body se Zlínem by pro nás znamenaly klidnou zimu,“ říká hlavní kouč Dynama, jenž i tuto vidinu považuje za patřičný motivační prvek. „Navíc v závěru zápasu v Plzni naši hráči cítili křivdu, a to by je mělo nakopnout,“ věří František Straka.