To, že až na Žižku v týmu Dynama nebyl žádný další hráč, který v nedělní lize v Brně nastoupil v základu, sice bylo překvapením, podle trenéra Františka Straky ale jiná možnost nebyla. „My improvizovat museli, protože někteří hráči nemohli ze zdravotních důvodů do zápasu naskočit, pro další by start v utkání byl neúnosným rizikem,“ vysvětlil neúčast obvyklých opor budějovický kouč a dokumentoval to na příkladu Martina Vozábala, jehož poslední dny trápí bolení v krku.


„Proto dostali šanci ostatní hráči z kádru, a ať už víc, nebo míň, někteří ukázali, že se s nimi tady musí počítat. Někteří naopak zaostali za tím, co jsem od nich očekával,“ doplnil trenér Straka, konkrétně ale nikoho jmenovat nechtěl.


Výkon oslabeného týmu ale ocenil. „Náš manšaft dal do utkání, co mohl, a na to, v jaké sestavě hrál, se dostal na svůj zenit. S Brnem, které tady hrálo skoro v plné síle, jsme sehráli naprosto vyrovnanou partii. Škoda jen, že jsme v té 90. minutě, kdy už Brno hrálo vabank, tu situaci v našem vápně nedokázali pohlídat. To nás stálo možnost zkusit si zajistit postup v penaltovém rozstřelu, který vždy je tak trochu loterií se stejnými šancemi pro oba soupeře,“ litoval Straka.


Ten už před středečním zápasem jasně naznačil, že pohár rozhodně nechce posouvat na druhou kolej, nicméně přednost má v současné situaci na Střeleckém ostrově liga – a tudíž i nedělní šlágr s Baníkem! „Liga je liga, ta má absolutní prioritu. Taková je tvrdá realita,“ uvedl Straka už před středečním utkáním.


A zápas samotný pak potvrdil, že tato slova trenér Dynama myslel zcela vážně.