Nečekal prý, že absence potrestaných obránců Lukáše a Kaufmana bude tak citelná. „Také proto jsme střídali Rosu za Koukala. „V půli jsme museli zvýšit hlas, protože kdybychom pokračovali v tom, co jsme předváděli první půli, asi bychom k vítězství nedošli.“.


Vysoce ocenil i výkon autora hattricku Pavla Verbíře. „Byl to vlastně jeho zápas. Moc mu to přejeme, je to profesionál každým coulem. Jeho přístup k fotbalu je fascinující.“


Budějovický kouč František Straka byl zklamán, návrat na stadion, kde dva roky trénoval, mu nevyšel. I přes prohru ale byl spokojen s tím, jaký výkon jeho hráči předvedli. „Hlavně v prvním poločase to z naší strany bylo velmi dobré, určitě jsme i my přispěli k úrovni zápasu. Prohráli jsme sice, ale se vztyčenou hlavou,“ řekl Straka.


Klíčovým momentem utkání podle něj bylo zranění stopera Tomáše Hunala, který brzy musel odstoupit kvůli problémům se zády. „Nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Možná kdyby mohl hrát dál, tak to vypadalo jinak, protože některým gólům, co jsme dostali, se lze jenom divit,“ posteskl si.


Také zalitoval, že rozhodčí těsně před poločasem nenašel odvahu odpískat penaltu po faulu na Černého. Straka s tím zjevně nesouhlasil, přesto se kritice rozhodčího vyhýbal. Možná i pod dojmem padesátitisícové pokuty, která za to hrozí. „Byla to hodně diskutabilní situace. Kdyby přišlo to, co přijít mělo, tak je také zápas o něčem jiném. Místo toho jsme před poločasem inkasovali potřetí a po čtvrtém gólu Fenina bylo rozhodnuto,“ podotkl trenér Straka.