„Jaké pocity jsem po té své brance měl? Úžasné! Ale dnešní zápas byl celý pro mne úžasný,“ rozplýval se mladý útočník po nedělním zápase s Libercem, ve kterém svou povedenou hlavičkou pečetil vítězství Dynama na 2:0.

Děkoval Plockovi

„Trefil jsem míč hlavou v plném běhu, největší zásluhu na tom mém gólu spíš ale má Míra Plocek, ten jeho centr byl parádní,“ neopomněl za přesnou nahrávku na dálku poděkovat svému mnohem zkušenějšímu spoluhráči. „Našel mě skvěle, já pak už jen doufal, že to spadne do brány.“


Velkou příležitost zapsat se poprvé mezi prvoligové střelce měl Tomáš Stráský už v prvním poločase, kdy ho vydařeným centrem vybídl také Jaromír Plocek, jenže před odkrytou bránou balon nedokázal zkrotit. „Já spíš na míč nedosáhl, dostal jsem ho trošku na dlouhou nohu,“ líčil celou tu dramatickou situaci ze svého pohledu.


Ač vystřelit nestihl, míč ještě zachytil před autovou čarou, potáhl ho zpátky k vápnu a vrátil zpět před branku, odkud ho poslal hlavou do sítě Mrkvička, bohužel z ofsajdové pozice. „To byla moje chyba, místo centru jsem měl míč přistrčit na vápno Jardovi Černému,“ kál se.


Vše si Tomáš Stráský vynahradil v té 80. minutě, kdy jeho gól poslal Liberec definitivně do kolen. „Hráči Liberce ve druhé půli byli víc nebezpeční než do přestávky, a tak ten můj gól asi přišel v pravý čas a zřejmě je trochu srazil dolů. My naopak už pak dohrávali v klidu,“ pochvaloval si.


Důrazný a přímočarý útočník proti Liberci poprvé šel do zápasu v základní sestavě. „Že nastoupím od začátku, jsem se dozvěděl až na sobotním tréninku. A bylo pro mne velké překvapení,“ sdělil, ale na připomínku Deníku, že přece něco musel tušit už v pátek, kdy bylo jasné, že Radzinevičius proti svému mateřskému klubu hrát nesmí, jen s úsměvem pokýval hlavou: „To je pravda, že by mohl trenér ukázat na mne, jsem už v pátek vytušil… Ale za to, že mi tu šanci dal, jsem byl strašně rád.“

Moc se těšil

Trému prý trošku před zápasem měl. „Hlavně jsem se ale na zápas moc těšil,“ ujistil a dodal, že při zápase z něj tréma brzy spadla a snažil se hlavně plnit trenérovy pokyny. „Měl jsem se snažit vpředu co nejvíc přidržet balon a hlavně míč zbytečně neztrácet.“


Daný úkol plnil poctivě a navrch jako bonus přidal i rozhodující gól. Za áčko se trefil na podzim už v Chebu, kde díky jeho gólu Dynamo postoupilo do pohárového osmifinále. Ligového gólu si však cení samozřejmě výš. „Ten gól pro mne je velkým povzbuzením k tomu, abych se dál rval o místo v sestavě,“ uzavřel klubista, jenž v Dynamu ve svých sedmi letech s fotbalem začínal.


Trenér Straka sice „Stráďu“, jak mladému útočníku spoluhráči přezdívají, za jeho výkon pochválil, zda ho ale do základu pošle i v neděli v Plzni, mu slíbit nemohl. „Radzinevičius se zřejmě do sestavy vrátí. Zaslouží si to,“ krčil rameny budějovický kouč.
„Stráďa“ ale jistě dobře ví, že jeho čas ještě určitě přijde.