Poprvé po delší přestávce, zaviněné zraněním, se v dresu Dynama na fotbalovém memoriálu Jana Tomáška v Milevsku představil nadějný útočník Tomáš Stráský. Gól sice nedal, přesto od trenéra Jana Kmocha sklidil za svůj výkon pochvalná slova: „Hrál hodně snaživě,“ řekl na jeho adresu nový kouč budějovických fotbalistů.

Hodně jste se po tak dlouhé době na hřiště těšil?
Skoro tři měsíce jsem nehrál žádný zápas, takže jsem se už na okamžik, kdy zase na hřiště vyběhnu, moc těšil.

Noha tedy drží?
Přípravu jsem s mužstvem absolvoval a musím to zaklepat, kotník zatím docela drží. Občas mi to sice po tréninku oteče a pobolívá to, ale není to nic hrozného. Nijak mě to neomezuje.

Co vám na začátku přípravy ukázaly kondiční testy v Praze? Bylo to tréninkové manko znát?
Jak se dalo čekat, ukázaly, že po fyzické stránce na tom nejsem optimálně. Ty tři měsíce, kdy jsem vůbec nic nedělal, jsou samozřejmě znát. Ty testy to asi ukázaly.

Když jste se na jaře zranil, čekal jste, že budete mimo hru tak dlouho?
To rozhodně ne. Naši doktoři mi říkali, že to bude tak na dva týdny se speciální ortézou a že po těch dvou týdnech už bych měl začít chodit. Jenže po těch zhruba čtyřech týdnech se to nějak nelepšilo, pořád mě to bolelo. Až po měsíci, kdy to pořád nebylo dobré, jsem začal chodit k fyzioterapeutovi a postupně přece jen ta bolest začala ustupovat. I když, jak říkám, po tréninku to ten kotník stále cítím.

Jak jste prožíval zápasy svých spoluhráčů? Hodně vás to z hlediště táhlo na hřiště?
Určitě každého sportovce, když je zraněn, to táhne zpátky na hřiště. I já bych raději hrál, než se jen koukal.

Teď jste zase zpátky, ale možná, že jste se na srazu nestačil divit, co vás najednou je… Vejdete se vůbec do kabiny?
Tak do kabiny se nevejdeme, to opravdu ne. Dlouho jsem nezažil, že by nás tam bylo tolik. Možná nikdy, anebo nanejvýš někdy v žákách nás bylo takové množství… O to víc se ale musím snažit, abych se do kádru dostal a hrál.

Jak jste se cítil po zápase?
Nějaké chyby tam jistě byly, a to nejen v mojí hře. Pořád se ještě poznáváme, protože je nás fakt spousta nových. Ještě to není úplně ideální, ale já si myslím, že zas tak hrozné to nebylo. Chyby se nějaké udělaly, ale vyhráli jsme, takže spokojenost.

Přání do nejbližšího období?
Jak už jsem říkal, prosadit se v Dynamu do kádru. To je teď nejdůležitější.