Jihočechy na Stínadlech položil ještě v prvním poločase hattrick teplického kapitána Pavla Verbíře, který tak v čele historické klubové tabulky střelců vystřídal Pavla Stratila. Verbíř má po svém včerejším skvělém představení na svém kontě už 71 branek.

Úvod snů

Ikona teplického fotbalu si tak dala stylový dárek k úterním pětatřicátinám, ale zpočátku se vůbec nezdálo, že by Tepličtí prožívali povedený večer.
Hosté ukazovali, že jejich série šesti zápasů s jedinou prohrou není dílem náhody. Dynamo rychlou kombinací a také povedenými kontry často dostávalo do úzkých domácí obranu, v níž viditelně chyběli potrestaní Lukáš s Kaufmanem. Hosté zažili úvod snů, když už po 65 vteřinách putoval míč od Plocka a Mrkvičky k Černému, který zblízka zařídil svému týmu vedení 0:1.


Do hlediště v chladném počasí dorazily necelé tři tisícovky fanoušků, ale ty včera musel fotbal plný překvapivých zvratů zahřát. V páté minutě přišla první velká chvíle Verbíře. Z levé stranou zakroutil centr před bránu a míč zapadl přesně k tyči. Pak gólman Kučera musel vytáhnout ostrou ránu Ljevakoviče. Hosté ale na ofenzivu nezapomínali a chaoticky působící obrana Teplic jim hodně usnadňovala práci: po dvanácti minutách Hílek přiťukl míč Mrkvičkovi, jenž technickou střelou z dvaceti metrů vrátil hostům jednobrankový náskok. Za dalších pět minut rozzlobený kouč Teplic Rada sáhl ke střídání a stáhl beka Koukala.

Gól do šatny

Změna jako by domácí nastartovala a Severočeši postupně ovládli hru. V 31. minutě Verbíř předvedl další povedený kousek, ve velkém vápně se vyhnul třem zadákům soupeře, nasadil kličku i Kučerovi a zblízka srovnal podruhé.


Z nažhaveného teplického kanonýra, který tak razantně ukončil svůj letošní střelecký půst, museli být hosté nešťastní. V druhé minutě nastavení první půle Fenin pro Verbíře vyhrál hlavičkový souboj a domácí veterán těsně před cestou do kabin zblízka pokořil Kučeru potřetí.

Další rána

Třetí gól jako by hosty definitivně připravil o jejich sebevědomí, jímž hýřili v úvodu. Na startu druhé půle je po sedmi minutách navíc stihla další rána: do šestnáctky se vřítil Fenin, kličkou se zbavil Horejše a ranou pod břevno zvýšil na 4:2 pro Teplice.


V euforii hrající Teplice se soupeřem žádné slitování neměly. V 68. min. se málem svého čtvrtého gólu dočkal Verbíř, ale v jasné šanci vypálil nad branku. Budějovičtí se s blížícím se koncem zmohli jen na náznak náporu, který ale pro Slavíkovu branku mnoho nebezpečí neznamenal. Těsně před koncem dovršil budějovický zmar Plichta, který těsně před brankou přestřelil.


Hosté od 21. min. hráli bez zkušeného stopera Tomáše Hunala, jenž pro zranění odstoupil: ligovou premiéru si tak odbyl Vlastimil Švehla.