Jeho svěřencům se přitom po nečekaném debaklu Slavie se Žižkovem naskytla možnost hrát v lize ještě o druhou příčku a tím o vidinu účasti v Lize mistrů, jenže místo povzbudivého impulzu jako by se hosté této šance zalekli. „Nepodali jsme výkon, jaký jsem očekával,“ hněval se Rada.

Domácí ovšem měli zcela jiné starosti, těm proti silnému soupeři šlo o únik z nebezpečného pásma. Do důležitého zápasu sice šli už s Kučerou v brance, zato bez dirigenta záložní řady Vozábala (nemoc). V útoku poprvé od začátku nastoupil mladý Ondrášek. „Potvrdil, že by se mohl poprat o místo v základu,“ ocenil trenér František Straka.

Domácí začali s vervou a v úvodních minutách hosty zatlačili na jejich polovinu. V 7. min. po Šímově rohu měli i první náznak šance, na míč letící podél Slavíkovy branky však nikdo z domácích nedosáhl. V 10. minutě vypálil dva metry za vápnem tvrdě i přesně Mezlík, brankář Slavík ale v pádu stačil míč vyrazit.

Domácí favorita drtili a ve 24. min. se za svou aktivitu dočkali sladké odměny: pohlednou kombinační akci zakončil Šíma povedeným centrem na Svátka, jenž akrobaticky přes hlavu poslal míč za Slavíkova záda. Nádherná branka, na jihu Čech už dlouhé roky nevídaná, o gólu měsíce v české lize je zřejmě rozhodnuto!

Hosté po gólu přece jen zapli na vyšší obrátky a častěji se dostávali před Kučerovu svatyni. Z tlaku si vypracovali i několik standardek, ani z nich ale neudeřili. Vytěžili jen hlavičku Juna, brankář Kučera však míč skvělým zákrokem zpod břevna vyškrábl na roh. „To byla vlastně jediná pořádná šance, kterou Teplice měly,“ liboval si gólman Dynama.

Strakova chvála

Ani ve druhé půli Jihočeši nepolevili v důsledném presinku. Hned v úvodu si po Šímově centru Klein málem dal vlastní gól, míč ale o pár decimetrů odkrytou branku hostí přelétl. Tepličtí fotbalisté se sice snažili o vyrovnání, vážnější šanci ale měl až těsně před koncem Smejkal, místo střely z malého vápna se však rozhodl pro zpětnou přihrávku. „Špatně jsem se zorientoval, navíc jsem byl otočen zády k brance,“ kál se obrovitý teplický útočník.
„Měli jsme v týdnu velké problémy s marodkou, tím větší cenu tahle výhra má. Před mým mužstvem smekám,“ zářil Straka.

Parádní trefa Jana Svátka


Útočník Dynama Jan Svátek má recept na důležité góly. Poprvé se na jaře trefil do sítě Bohemians a dal základ k nesmírně důležitému vítězství svého týmu. Včera se trefil parádně přes hlavu a zajistil svému týmu cenné tři body nad Teplicemi.

Mohl byste popsat váš krásný gól?
Centr od Petra Šímy šel trošku za mě. Snažil jsem se to trefit z voleje. Jinak to ani nešlo. Jsem rád, že to skončilo v brance.

Už jste dal někdy podobný gól?
Ještě ne. Možná někdy v žácích, ale mezi muži určitě ne.

Zkoušíte to i na tréninku?
Střelbě se věnujeme hodně. S trenérem Karlem Váchou často zkoušíme střílet z voleje. Dal spoustu ligových gólů, tak se od něj mám co učit.

Chyběl vám hodně ve středu zálohy Martin Vozábal?
Samozřejmě chyběl, ale ostatní kluci ho dokázali nahradit a důležité tři body jsme uhráli.

Ve druhém poločase jste se dožadoval penalty. Byl to na vás skutečně faul?
Ke kontaktu došlo, ale rozhodčí to jako faul neposoudil, takže to penalta nebyla.

Více z I. ligy si můžete přečíst v ČbD 28.4. na straně 19.