Jak slíbil, tak také udělal – proti Příbrami v sobotu nevyběhl prakticky jediný hráč z těch, kteří v závěru podzimu nastupovali v lize od začátku…
I tak se ale dlouho zdálo, že i v silně kombinovaném složení si Jihočeši z Prahy přivezou tři body: ještě deset minut před koncem totiž vedli 2:1, pak ale dostali tři góly a prohráli 2:4.

Příbramští, kteří do Prahy přijeli v plné síle, sice měli od začátku zápasu více ze hry, pozorný brankář Křížek ale kapituloval jen po Navrátilově hlavičce. Do pauzy Jihočeši skóre dvěma góly otočili: Pravdův únik zúročil Plichta a do šatny přidal Dolejš druhý gól. „Zpoza šestnáctky velice chytře přehodil příbramského gólmana,“ vyzdvihl Strakův asistent Pavol Švantner za panenkovský dloubáček mladého záložníka, jenž přišel do Dynama na zkoušku ze Strakonic.

Po změně stran tlak sehranějších hráčů Příbrami narůstal, a přestože Křížek dokázal zneškodnit řadu šancí (po hodině hry vyrazil Pleškovu dělovku, krátce nato si poradil s Huňovým pokusem, v tutové šanci vychytal i Pilíka a vyrazil z horního růžku své branky i trestný kop Podrazkého), v závěru třikrát kapituloval.

Trenér Straka měl pro propad svého týmu v poslední desetiminutovce jednoduché vysvětlení: „Týden tvrdé dřiny byl znát,“ uvedl po zápase a dodal, že jeho hráči v týdnu prakticky neviděli míč a že jim hra na umělce dělala očividně větší potíže než hráčům Příbrami.

„Soupeř ze dvou střel dal dva góly a my pak ve druhé půli těžko hledali morální sílu s tím něco udělat. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli,“ řekl pro web www.dynamo.cz kouč Příbrami František Barát.