Jste v kontaktu s kluby?
Nějaké kontakty proběhly. Zaprvé nebyla odpovídající úroveň, zadruhé jsem nebyl přesvědčen, že bych byl situaci schopen výrazně zlepšit. Pokud máte takové rozpory, neměli byste do angažmá chodit.


Mluvíte o úrovni. Jinou nabídku než prvoligovou nevezmete?
Tak to vůbec není. Čekám na šanci, která bude mít určitou úroveň. Může být z první nebo z druhé ligy, nebo ze zhraničí, to nerozhoduje. Hlavně musím mít pocit, že dokážu něco zlepšit.


Co synové? Jak se jim daří?
Jsou v pohodě. Pavel má hospodu v Českém Krumlově, Kamil působí v Sezimově Ústí. Měl špatnou sezonu, promarodil ji jako hrající asistent. V úvodu se těžce zranil, měl sádru bez možnosti našlapovat.


Jako hrající asistent pokračuje v otcových šlépějích?
Přihlásil se na studium licence A. Doufám, že ve šlépějích bude pokračovat.


Bere si vaše rady k srdci?
Je dost paličatý. Má svoje názory. Nejsem typ, který by moc radil. Je mu devětadvacet, musí si poradit sám.


Před časem jste působil ve Slavii Praha, co říkáte působení sešívaného týmu v Lize mistrů?
Slavia v současné době produkuje jasně nejlepší fotbal u nás. Z českých mužstev má jasně nejúspěšnější výsledky. Postup do jarní části Poháru UEFA je velkým úspěchem. Staví stadion, je v rozkvětu. Doufám, že jí to vydrží co nejdéle. Kvůli Slavii se vyplatí chodit na českou ligu.


Jak hodnotíte podzim Dynama ČB?
Mělo špatný rozjezd, ale byla jen otázka času, kdy se dobře poskládané mužstvo prosadí. V úvodu měly Budějovice trochu smůly. Podzim mají za sebou kvalitní, odpovídá možnostem. Dynamo bude mít zase jednu z klidnějších jarních sezon. Svoji pozici navíc může ještě vylepšit.V Budějovicích se nebude bojovat o záchranu.


V době, kdy se teprve rodí vaše nové fotbalové angažmá, si užíváte roli dědečka?
A jak! Mám dvě holky. Netušil jsem, jak si je užiju. Pokud to Pánbůh tak zařídil schválně, děkuju mu. Třicet let jsem neměl tolik času jako teď! Jsem s vnučkami obden. Mladší jsou čtyři měsíce, té starší už je rok a třičtvrtě, s tou mám tedy záhul.