Největší trapas posledních let. Obrovská ostuda. Totální kolaps.

Podobnými slovy nejen šokovaní fanoušci, ale i členové vedení Dynama komentovali čtyřgólový výprask svých fotbalistů v pohárovém klání v Mutěnicích. „Šest hráčů základu chybělo, ani to ale není omluva. Dostat za půl hodiny čtyři góly od mužstva třetí ligy, to si prostě nemůžeme dovolit,“ zuřil těsně po zápase Radomil Procházka, předseda dozorčí rady SK Dynamo, a.s. „Je to neomluvitelné selhání, které nemůže pro hráče zůstat bez následků,“ dodal.

„To, co jsme tam předvedli, byla jedna velká tragédie,“ sypal si popel na hlavu útočník Jan Svátek, jenž šel na hřiště až po hodině hry. „Ale bylo to 0:1, ještě byl čas s tím něco dělat,“ připustil. „Jenže místo toho jsme dostali další góly,“ lomí rukama. Vysvětlení ale nemá: „My ve snaze vyrovnat hru otevřeli, ale to není žádná omluva. S takovým soupeřem si něco takového nemůžeme dovolit,“ uznal.

Jen těžko hledal vysvětlení pro krach svého týmu i trenér Pavel Tobiáš. „Je to průšvih, hrozný průšvih. Velká omluva našim fandům – to, co se přihodilo, je velká ostuda.“

Mutěnický kolaps navíc přišel v tu nejméně vhodnou dobu. „Za dva dny nás tady čeká v lize klíčové utkání podzimu, i proto se tohle nemělo stát,“ připomněl kouč Dynama, že v neděli od 15 hodin jeho hráči doma nastoupí proti Jablonci v zápase, ve kterém si chtěli konečně připsat první tříbodový zisk.

Zabalili to

Přitom první půle v Mutěnicích prý takovému výbuchu nenasvědčovala. „Byl to běžný pohárový zápas, kdy jsme na hřišti soupeře z nižší soutěže měli jasnou územní převahu,“ vrtěl Tobiáš nevěřícně hlavou, když si vybavil, co se dělo po přestávce. „Odešel Hílek a náhle se naše hra úplně rozpadla. Každý si začal hrát, co chce. A když jsme dostali gól, hráči to zabalili,“ nijak se netajil svým zklamáním.

Hlavní příčinou mutěnické blamáže dle zkušeného kouče byl neprofesionální přístup k pohárovému duelu. „Svou roli určitě hrály i zásahy do sestavy, protože my ty tři poslední ligové zápasy odehráli ve stabilizovaném složení, zatímco teď jsme byli nuceni sestavu ze zdravotních důvodů obměnit,“ vyvětloval Tobiáš, jenž některé klíčové hráče také šetřil. „O to víc jsem zklamán, protože ti hráči, kteří přišli na jejich místo a kteří tady berou peníze, měli mužstvu pomoci daleko víc. Jenže to vůbec nesplnili.“

Už šéf dozorčí rady naznačil, že tristní výkon týmu nemůže zůstat bez následků. A to trenér Tobiáš včera potvrdil: „Po zhodnocení zápasu, což hráče teď za chvíli čeká, musí přijít i sankce. Udělali jsme Budějovicím ostudu, a tudíž musíme nést i následky,“ chlapsky se nezbavuje ani svého dílu odpovědnosti.

Za hlavní Tobiáš ale považuje, aby se mužstvo za pohárový výpadek omluvilo maximální bojovností a nasazením v nedělní lize. „Čeká nás liga s Jabloncem, a to už v tuto chvíli je to nejdůležitější, co pro nás existuje,“ burcuje. „Kluci si musí uvědomit, že udělali chybu. Ale teď už zase musíme koukat dál,“ myslí na nedělní ligu s Jabloncem.