Osmadvacetiletý útočník Dynama Tomáš Sedláček v úvodním kole jarní části fotbalové Gambrinus ligy s Příbramí odvedl už tradičně na hrotu velký kus práce, do střelecké listiny se ale nezapsal a ani se nedostal do větší šance. Z remízy 2:2 nadšen rozhodně nebyl.

Už vás ty zbytečně ztracené dva body s Příbramí přebolely?
Ta ztráta nás samozřejmě pořád mrzí, je to obrovská škoda. Když už jsme to otočili na 2:1, měli jsme ten zápas vyhrát. Ale je to za námi, nedá se nic dělat. Jedeme dál.

Zmínil jste, že jste museli zápas otáčet. Hodně s vámi ten šokující začátek zamával?
Dostat z ničeho nic gól, navíc hned po dvou minutách hry, to nás srazilo. Dlouho jsme se z toho nemohli vzpamatovat. Ale není divu, to by asi položilo i jiná mužstva, nejen nás.

Ve druhé půli už jste ale byli lepším mužstvem.
Hodně důležité bylo, že se nám podařilo ještě do půle vyrovnat na 1:1. O přestávce jsme si řekli, že od začátku druhé půle na ně vlítneme. To se nám dařilo, měli jsme převahu a dali i vedoucí gól. Bohužel za pár vteřin nato jsme nechali Příbram vyrovnat. A zase po obrovské chybě.

Ke konci zápasu jste tam pár možností dát vítězný gól ale ještě měli.
Určitý tlak jsme si vytvořili, to je pravda, ale byl to tlak spíše optický. Do nějaké pořádné šance jsme se ale prakticky nedostali. Ale jak říkám, je to pryč, otřepali už jsme se z toho a musíme koukat dál.

Nejlepší je po ztrátě doma co nejdřív přivézt něco zvenku. Jenže vy teď v sobotu hrajete na Letné a odtud se body jen tak nevozí!
Co k tomu říct? Sparta je výborný soupeř, hodně silný. my se ale na ten zápas můžeme jen těšit, protože tam můžeme jedině překvapit. Myslím, že přijde i hodně lidí, protože Sparta bude poprvé doma a navíc před týdnem venku vyhrála. Určitě tudíž bude pěkná kulisa.

Stále platí, že soupeři Sparty už někde u Průhonic ztrácejí víru?
Sparta je pořád Sparta, už to ale není taková Sparta, jako bývávala dřív. Stále je to manšaft, který útočí na poháry, ale bát se dopředu, to ne.

Co je třeba udělat, aby byla šance na Spartě uspět?
Nedostat brzy gól. Čím déle vydržíme hrát 0:0, anebo by se nám dokonce podařilo dát první gól, oni by určitě znervózněli, a to by pro nás byla výhoda.

Na podzim jste se Spartou doma prohráli 1:4.
Co si budeme povídat, ten zápas se nám vůbec nepovedl. Hráli jsme hrozně a dostali čtyři branky. Co k tomu víc říct…

Zaregistrovali jste hráčské změny, k nimž ve Spartě došlo?
Samozřejmě, že po očku jsem to občas sledoval. Říkali, že tam bude zemětřesení, nějací kluci odešli a nějací přišli, ale nic převratného.

Myslíte, že je Sparta silnější než na podzim?
Uvidíme. Podle jednoho zápasu nejde soudit. Doufám jen, že tu sílu ukáže až po sobotním zápase s námi…