Ligové fotbalisty Dynama v rámci akce Č. Budějovice – město sportu sice v sobotu po obědě čeká spolu s fanoušky výstup na Kleť, 28letý útočník Tomáš Sedláček však mezi vybraným půltuctem svých spoluhráčů není, a tak má volný víkend.

My s ním ale stejně hovořili spíše ještě o nedělním utkání I. ligy s Plzní (1:1), ve kterém dal Sedláček vedoucí branku svého mužstva.

Brankář Daněk se tak trošku nesměle dožadoval faulu, z tribuny ale váš souboj s ním jako nedovolený nevypadal. Jak jste to viděl vy?
Kopali jsme roh a já šel do souboje s gólmanem, trošku jsem do něj žduchnul a jemu míč vypadl. Podle mne to byla jasně jeho chyba, že míč nedokázal udržet. Já už to pak měl snadné, míč jsem dorážel do prázdné brány.

Ten gól vám pomohl, protože celou první půli jste byli lepším mužstvem a hodně se tlačili dopředu.
To je pravda, do půle jsme hráli hodně aktivně. V klidu jsme mohli dát na 2:0 a myslím si, pří vší úctě k soupeři, že pak už bychom ten zápas vyhráli. Jenže z nepochopitelných důvodů se nám druhý poločas vůbec nepodařil, byla to z naší strany katastrofa.

Čím si to vysvětlujete?
Tak to já nevím. My si v kabině říkali, že musíme chytit začátek a hrát dál svoji hru. Bohužel to se nám nepovedlo.

Takže zaplaťpánbůh za bod?
Já fakt nevím, co jako na to mám říct… Já si myslím, že ty dva body jsme ztratili. Jak říkám, kdybychom v první půli nějakou tu šanci proměnili, oni by se za stavu 2:0 už tak nezvedli a ten výsledek by byl úplně jiný.

Myslíte si, že jste se začali strachovat o výsledek?
Opravdu nevím. Přitom my právě vždycky ty druhé půlky měli výborné, zatímco ty první byly špatné. Teď tomu bylo naopak a fakt nevím, čím si to mám vysvětlit.

V hektickém závěru hosté reklamovali, že jste hrál ve vápně rukou. Co vy na to?
Já měl ruce u těla a jejich hráč, myslím si, že Krbeček, byl přede mnou a já míč vůbec neviděl. Nebudu zastírat, na ruk mi míč opravdu spadl, žádný pohyb rukama proti míči tam ale nebyl. Penalta to být rozhodně nemohla.