„Prospěšná konfrontace,“ ocenil trenér František Straka, dle něhož včerejší zápas ukázal, že se jeho svěřenci mohou měřit i s těmi nejlepšími mužstvy. „To je velice pozitivní,“ liboval si.

Přesto určité výhrady k výkonu svých hráčů impulzivní kouč měl. „V poločase jsem až tak spokojen nebyl,“ pravil a dodal, že naproti tomu Steaua ukázala, že patří v Evropě ke špičce. „Rumuni nás díky své agresivitě přehrávali, zatímco na hře našich hráčů bylo znát, že jsme tvrdě potrénovali,“ líčil kouč některé z hlavních důvodů, proč Steaua po hodině hry vedla 2:0.

V kabině měl Straka tudíž svým hráčům co vyčinit. „A ti odpověděli správnou zbraní,“ vyzdvihl. „Zvýšili jsme agresivitu a v některých fázích začali soupeře přehrávat,“ všiml si a dodal, že oživením v půli byl i příchod Mezlíka, Stráského či Dolejše. „Je vidět, že máme další alternativy,“ pochvaloval si.

Čtvrt hodiny před koncem po standardní situaci snížil Peroutka na 2:1. „Mohli jsme i vyrovnat,“ zmínil Straka šance Dolejše, Stráského a hlavně Homoláče. „Ten pálil deset minut před koncem jen kousek nad břevno, brankář ani nereagoval,“ uvedl Straka. „Jedinou kaňkou bylo zranění Plocka, snad to nebude tak vážné,“ věřil kouč Dynama.