Dotknou se zřejmě hráčského kádru. „Vše je v jednání. Loví u nás spousta manšaftů z vyšších soutěží, které mají políčeno na naše mladé kluky,“ tvrdí jednatel Martin Bezpalec. „Ostatně jako každým rokem,“ poznamenal šéf klubu Karel Jiříček.


A – mužstvo vedl v minulých dvou zápasech povýšený asistent Vladimír Suchan, zatímco Zdeněk Hrdina se stal novým hrajícím asistentem. Odvolání trenéra Koutského výbor vysvětlil v první řadě neuspokojivými výkony. „Před zápasem s Českým Krumlovem jsme k záchraně potřebovali ještě bod,“ připomíná Bezpalec. A co blíže nespecifikovaná „špatná situace v mužstvu“, o které je řeč na internetových stránkách klubu a pod níž si lze opravdu představit ledacos? „Atmosféra se nám nelíbila, vztahy nebyly zrovna růžové,“ tvrdí předseda Karel Jiříček.


Podle jeho slov vedení sáhlo ke změně s výhledem na další sezonu, a tak na podzim povede fotbalisty Olympie stejná dvojice jako v sobotu v jarní derniéře s Hlubokou. „I když ji nechci zlehčovat, mohl by to být uvolněný zápas. Na hřišti už bude cítit vůně pečícího se prasete,“ usmívá se před derby Martin Bezpalec.


K úsměvu má přinejmenším ještě jeden důvod: Zdeněk Hrdina, jenž údajně měl nabídky z Rakouska, na úterní schůzi výboru oznámil, že zůstane v Olympii. To je pro příznivce týnských barev bezesporu dobrá zpráva.

Na volné noze

Donedávna kouč Týna Jan Koutský nedobrovolně prožívá závěr jara jako trenér na volné noze. V Olympii vedl starší žáky, s dorostem postoupil do KP a poslední dva roky trénoval muže, přesto teď tvrdí, že si další spolupráci vůbec nedokáže představit: „Třeba to za několik let bude jiné. . . “


Rozchod se neobešel bez emocí. „Respektuji právo výboru odvolat mne. Ale způsob, jakým to udělal, se mne po těch letech lidsky hluboce dotkl!“ mračí se Jan Koutský a posteskne si, že s ním nikdo nekonzultoval důvody, proč u týmu končí. „O těch jsem se dočetl až na internetových stránkách klubu,“ tvrdí.


V Týně podniká, ale bydlí v Českých Budějovicích, kam se přestěhoval. Na lavičce Olympie si udělal slušné renomé, a protože řada oddílů dopředu ohlásila trenérské změny, může patřit mezi kandidáty na uvolněné posty. „Ke dvěma kontaktům už došlo, čeká se, až doběhnou soutěže,“ říká volný kouč. Netají se tím, že by se trénování rád věnoval i nadále – pokud přijde zajímavá nabídka. „Když to nevyjde, nic se neděje. Chci se připravit na přijímací zkoušky na licenci A, které už jsem jednou úspěšně složil, byl jsem přijat, ale protože jsem šel trénovat áčko Týna, ještě před nástupem jsem studium zrušil,“ připomíná Koutský.


Prý netlačí na pilu, potenciálním zájemcům o své služby se nenabízí. „Nebudu obvolávat kluby a objíždět zápasy, abych byl vidět. Takový nejsem!“ ujistil Jan Koutský.