Cenný bod

Celých 90 minut odehrál i Zdeněk Hrdina, hrající asistent trenéra Olympie. „Bod z venku bereme, bude se nám určitě hodit, ale klidně jsme si mohli odvézt i tři,“ sdělil nám den po utkání záložník Hrdina.


„Zhruba v desáté minutě druhého poločasu jsem šel sám na brankáře, obstřelil jej a míč skončil na tyči,“ rekapituluje. „Ta akce měla skončit gólem,“ sebekriticky dodává Hrdina. Za stavu 2:1 by se mohlo hostujícímu celku jistě hrát lépe, leč nestalo se a utkání skončilo dělbou bodů, podobně jako tomu v prvním kole KP bylo i ve Vodňanec h a Č. Krumlově.

Zbytečná branka

Týn prohrál první poločas, když se těsně před jeho koncem trefil domácí Pícha – 1:0. „O přestávce jsme si v kabině řekli, že tady nemůžeme prohrát,“ vrací se k poločasové pauze Hrdina. „Olešník nehrál v první půli žádný extra fotbal, branku jsme obdrželi po rohovém kopu zcela zbytečně po nepokrytí soupeřova hráče,“ lituje Zdeněk Hrdina.


Krátce po přestávce se gólově prosadil týnský záložník Maruška a bylo vyrovnáno. „Kdyby ta moje velká šance neskončila na tyči, mohli jsme mít na kontě tři body. Branku jsme nedali ani v závěru utkání při přesilovce po vyloučení domácího Zruna,“ mrzí Hrdinu.


Co však hrajícího asistenta hostí potěšilo, byla vynikající atmosféra na olešnickém stadionu. „Od nás z Týna byla v hledišti většina diváků, přišli ale i lidé z Dřítně a dalších okolních obcí,“ všiml si Hrdina. „Utkání mělo rozhodně nadstandardní kulisu.“


„Nastoupili jsme bez Blümla a Vornaye, což jsou naši klíčoví obránci, bod z Olešníka tedy bereme, je to pro nás dobrý vstup do sezony,“ dívá se dopředu Hrdina.

Nyní Vodňany

Ve druhém kole nového ročníku KP čeká na Olympii celek Vodňan. „Doma musíme vyhrávat, zároveň ale víme, že Vodňany přes léto posílily,“ netají Hrdina respekt k příštímu soupeři, na něhož jistě začíná spolu s hlavním trenérem Vladimírem Suchanem pomalu spřádat plány.


„Spolupracuje se nám dobře, vždyť jsme spolu kdysi hrávali, konzultujeme spolu sestavu a také některé taktické otázky, ale hlavní slovo má vždycky Vladimír,“ pozitivně hodnotí spolupráci s prvním mužem týnské lavičky jeho dvaatřicetiletý asistent.

Důležité koleno

Zdeněk Hrdina na otázku, jak dlouho ještě bude hrát, odpovídá na začátku nové sezony lakonicky: „Dokud mi bude zdraví a hlavně koleno sloužit,“ usmívá se. S nejsložitějším kloubem lidského těla si toho totiž během své fotbalové kariéry ´užil´ Hrdina bohatě. „Každý zápas pro mě může být poslední,“ uzavírá Zdeněk Hrdina.