Jenže Týnští se ukázali jako houževnatý, bojovný soupeř a po závěrečném hvizdu se radovali z prvního vítězství v sezoně. „Týn nám nepřenechal žádný míč zadarmo, a to se mu vyplatilo,“ konstatoval hlubocký kouč Karel Vácha.


U svého týmu naopak postrádal větší zápal do hry. „Rozdílný přístup byl asi rozhodující,“ přemítal Vácha. „I když se vám nedaří hrát fotbal podle představ, musíte alespoň vidět, že se mužstvo snaží. Že hráči jezdí po zadku, jak se říká. Tentokrát tomu u nás tak nebylo,“ krčil rameny.

Tým se hledá

Přání fanoušků, aby Hluboká v derby potvrdila vítězství z Dražic, zůstalo nevyslyšeno. „Tam jsme hráli fotbal!“ okamžitě kouč ožije při vzpomínce na vítězství 1:0. „I když jsme se chvílemi opticky dostali pod tlak, bylo to tím, že domácí nakopávali dlouhé balony do vápna, kde jsme však neudělali jedinou chybu! A naopak na soupeřovu polovinu jsme se dostávali jak postupným protiútokem, tak brejky a dokázali ohrozit bránu,“ radoval se Vácha v Dražicích z herního obrození svého celku. Předčasně. „Za týden jako kdybychom zapomněli hrát fotbal,“ povzdechl si po neděli.


Bývalý ligový kanonýr očividně trpí, když musí z lavičky přihlížet, jak bezradně si tým počíná v koncovce. „I když jsme si ve druhém poločase několik šancí vytvořili, pořád nám chybí klid v koncovce, a hlavně důraz. Hráči řeší situace jinak, než by měli,“ tvrdí Karel Vácha.


Týnským fotbalistům, vedení klubu nevyjímaje, spadl na Hluboké kámen ze srdce! „Určitě,“ netají se předseda Karel Jiříček. Čekání na výhru skončilo v 7. kole. „Jsou to pro nás důležité body. Ale když někdy v 18. minutě odstoupil Zdeněk Hrdina, moc jsem tomu nevěřil,“ přiznává Jiříček, že mu zatrnulo, když sanitka odvážela oporu do nemocnice.

Zraněný Hrdina

U dirigenta hry Olympie se naštěstí nepotvrdilo podezření na zlomenu žeber. „Jsou jen naražená, ale i tak z vlastní zkušenosti vím, že jde o hodně bolestivé zranění, které si vyžádá delší čas na vyléčení,“ mračí se Karel Jiříček.


Včera mu Zdeněk Hrdina napůl vážně, napůl žertem do telefonu tvrdil, že tři nejbližší těžké zápasy vynechá, ale na Lažiště už by prý mohl být zase připraven . . .


Týn je zatím na podzim remízovým králem krajského přeboru – ze čtyř zápasů čtyřikrát bral bod. „V remízových zápasech mnohdy chybělo trochu štěstí, teď se to konečně povedlo,“ raduje se předseda týnských fotbalistů, kteří už vědí, že Dobala (útočník v létě přestoupil do Dynama) těžko někdo z kádru nahradí. „Šestnáct gólů najednou nikde nenajdete!“ podotýká Jiříček.