„Tato změna se zatím jeví jako jednoznačně pozitivní, výrazně se zlepšila docházka na tréninky,“ pochvaluje si předseda Sokola Jan Chromý.
Jiří Vaník v Kamenném Újezdu trénoval poslední tři roky. Celkově však, po sečtění všech fází svého působení, dlouhých jedenáct let!


„Pan Vaník odešel na vlastní žádost, potřebuje si od fotbalu odpočinout,“ naznačuje předseda Chromý. „Udělal velký kus práce, ale příchod trenéra Klimeše mužstvu zatím pomáhá,“ neskrývá Chromý. Jiří Vaník by se měl přesunout ke kadetům a začal se věnovat práci klubového manažera.
Letní přípravu si hráči Kamenného Újezdu zpestřili zajezdem do Švýcarska. „Byl to družební pobyt, hráči se do Alp svezli s naší starou gardou,“ vysvětluje Chromý.


Zbytek letního přípravného období strávili svěřenci trenéra Klimeše výhradně v domácím prostředí. Výsledky v odehraných přátelských utkáních komentuje předseda Chromý s úsměvem: „Abnormálně se nám dařilo, nevíme, co si o tom máme myslet…“


Příčinu v uspokojivých výsledcích přípravných zápasů spatřuje předseda Chromý pouze jednu jedinou. „Změnou trenéra dostali hráči nový impuls. Nyní jich chodí na trénink patnáct šestnáct, bojují o místo v sestavě.“

Změny v kádru

Extrenér Jiří Vaník, jenž se přesunul na manažerský post, přes letní přestávku rozhodně nezahálel. „Přišel Fišer z Roudného a na hostování z Velešína dorazil Petr,“ vypočítává Vaník. „Dotahujeme přestup křemežského Stropka a po dlouhodobém zranění se vrací Váša, jenž loni neodehrál ani zápas,“ uvádí Vaník.


Dalším dlouhodobě zraněným byl Krátký, který si nezahrál celé tři roky. Šestým nováčkem v kádru je Beneš, jenž naposledy hostoval v dorostu Rudolfova.


Sokol opustil Haňur (Boršov), roudenský Douda ukončil hostování a odešel Dvořák, jemuž rovněž vypršelo hostování z Hranic. „Kariéru přerušil Šimek, který si chce od fotbalu odpočinout. Je mu třicet let, založil rodinu,“ uvádí manažer na adresu bývalého stopera, člena osy týmu.


Na cestě do divizního Jankova byl Soukup, ale jeho přestup se nakonec neuskutečnil.

Celkově silnější?

„Myslím, že kádr by mohl být celkově silnější než v loňské sezoně, už jen díky zkušenostem. Důležité je, že hráči jdou za trenérem Klimešem a věří mu. Zdá se, že jsme na dobré cestě,“ míní Jiří Vaník. „Současný kádr čítá devatenáct lidí, každý musí o místo bojovat,“ podotýká.


„Přes léto jsme změnili správce, zatravnili brankoviště na hřišti a postavili nohejbalové kurty,“ jmenuje změny v areálu Sokola Kamenný Újezd jeho předseda Chromý.


O víkendu přivítají hráči Sokola na domácím hřišti v prvním utkání nové sezony I.A třídy výběr Čtyř Dvorů a ve druhém kole jedou do Katovic.

Hlad po fotbalu

„Určitě máme na to, abychom hráli pěkný fotbal a pohybovali se ve středu tabulky,“ je přesvědčen Jan Chromý. „Letos na nás před finále Poháru KFS začali chodit diváci v hojnějším počtu, tak doufám, že přijdou i na první zápas se Čtyřmi Dvory. Lidé v Kamenném Újezdu jsou po fotbalu hladoví,“ domnívá se předseda místních fotbalistů.