Velké starosti má trenér Spartaku S. Ústí Jindřich Dejmal před dnešním zápasem Poháru ČMFS, ve kterém se jeho svěřenci doma střetnou od 16.30 s druholigovým Sokolovem.

Klub ze Soukeníku totiž hlásí hráčský lazaret: dlouhodobě mimo hru je Zelenka (záda), v Králově Dvoře nehráli ani Sedliak a Kordík (třísla). Po neděli na marodku přibyli navíc Kočí (rameno, odhadovaná doba léčby tři až šest týdnů), Předota (nakopnuté koleno) a Horka (též koleno).

„Situaci, kdy v jednom zápase museli pro zranění odstoupit tři hráči, což se nám stalo právě v Králově Dvoře, jsem ještě nezažil,“ svěřil se Dejmal, jenž doufá, že Horkovi splaskne nateklé koleno a že tudíž bude ve středu k dispozici. Hrát by měl i Rožboud, který ze zápasu vyšel s tržnou rankou mezi nosem a víčkem.

Naopak chybět bude Endl, jenž byl v Králově Dvoře vyloučen. „Mám těžkou hlavu, koho v poháru postavit,“ potvrdil Dejmal, jenž musí povolat hráče z B týmu a z dorostu.

Trenér S. Ústí se nijak netajím tím, že není milovníkem pohárových zápasů. I tak ale Spartak chce zápas sehrát co nejlépe (na vítěze v osmifinále čeká zřejmě Slavia!). Navíc před víkendovým zápasem ve Varnsdorfu by případný debakl od Sokolova k psychické pohodě určitě nepřispěl…

Jindřich Dejmal připomněl, že jeho tým se Sokolovem hrál na jaře přípravu v Nymburku, kde prohrál 0:1 a byl více než důstojným sokem. Kádr dnešního soupeře Dejmal zná. „Několik hráčů jsem trénoval – třeba Saláka, Bertelmana či Jirouše,“ řekl Dejmal, jenž si přeje odehrát pohárový duel se ctí a nenaštvat si diváky.

Laurinc a Schön?

Do 3. kola Poháru ČMFS postoupily i Písek (doma s Teplicemi až za týden) a prvoligové Dynamo, které dnes hraje v Mutěnicích (mj. i exbudějovický Adamec). „Rozhodně chceme vyhrát a postoupit,“ ujišťuje trenér Pavel Tobiáš, jehož svěřenci by v osmifinále narazili zřejmě na Ostravu.

Dynamo, které v neděli hraje doma ligu s Jabloncem, v plné síle do Mutěnic asi nepojede. „V Plzni nedohrál Horejš, ten určitě hrát nebude,“ tvrdí kouč Dynama a dodává, že totéž platí o Hunalovi a dalších hráčích, kteří potřebují doléčit své šrámy. „Dostanou příležitost další hráči kádru,“ krčí rameny Tobiáš, jenž chce na hřišti týmu MSFL vidět i novou posilu Laurince. „Šanci se ukázat zřejmě dostane i Michal Schön,“ uzavírá.

Horejšovi v Plzni vystavily stopku potíže s třísly. „Bralo mě to už přes týden, ale myslel jsem, že to nebude tak zlé. Jenže v zápase jsem nemohl pořádně zabrat, ani kopnout do balonu,“ líčil zkušený stoper své potíže. „Snad to do neděle bude dobré,“ doufal.