Už jsem prostě potřeboval dát gól!

Bavorovice - Bavorovický útočník Václav Melichar (24) si doma s Týnem za stavu 2:1 mohl dojít pro penaltu, ale raději dal gól ze hry, a protrhl tak střeleckou smůlu z minulých zápasů.

6.11.2008

Václav Melichar (v bílém dresu) posílá míč přes bránícího Meidla před branku Týna nad Vltavou. Mariner si doma polepšil o tři body, v dalším kole zajíždí na hřiště táborského lídra.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Václava Melichara si trenér Bavorovic Norbert Král vytypoval coby posilu v Lomnici nad Lužnicí, kde dřív trénoval, a od té doby štírek v útoku Marineru zlobí soupeře v krajském přeboru. Jako v minulém kole, kdy gólem ze 69. minuty pečetil domácí výhru nad Týnem (3:1).

Týn potřeboval body víc než vy. Čekali jste, že bude zlobit?
Určitě. Musí bodovat. Ale my potřebovali každopádně udělat ze dvou zápasů šest bodů, protože teď máme před sebou těžké zápasy – jedeme do Tábora a pak nás čeká doma Roudné. Tyhle body jsme tedy moc potřebovali.

Vaše situace se tou týnskou nedá srovnávat, ale přesto – nechtěli jste mít na kontě o něco víc bodů?
Začali jsme dobře, v prvním kole jsme porazili Roudné. Ale musíme víc dělat body doma. Neuhrát minulé dva zápasy, tak jsme úplně někde jinde. Nicméně chtěli jsme mít dvacet bodů, teď jich máme osmnáct a ještě dva zápasy před sebou.

Gólem do šatny jste srovnali skóre a po přestávce obrat dokonali. Co zaznělo v kabině?
Že když nám štěstí nejde naproti – já sám v posledních třech zápasech neproměňoval ani tutovky a nevyužité šance srážely tým dolů– tak to musíme prostě urvat. Víc bojovat. Týn byl v první půli lepší, u každého balonu byl první, a tak jsme museli začít hrát aktivněji, protože doma se musí bodovat. Do poločasu jsme vyrovnali, při druhém gólu to tam David Štojdl perfektně protlačil. Pro Týn ani bod nic neřešil, oni musejí začít vyhrávat, a tak ve druhé půli jsme to měli o něco snazší, když jsme chodili do otevřené obrany.

Váš třetí gól výhru Bavorovic pojistil. Jak padl očima střelce?
Hosté vzadu chybovali, byla tam malá domů, kterou jsem vystihl. Když aktivně napadáte, stoperovi se s protihráčem v zádech hůř dýchá, má to těžší. U balonu jsem byl dřív než brankář, kterého jsem sice srazil, ale už předtím jsem trefil míč do brány. Rozhodčí sám řekl, že by pískal penaltu, protože když jsem obíhal zadáka, škrtl mě.

Vy jste ale faul ustál. Útočníci ve vápně často při kontaktu upadnou, aniž by se pokusili šanci zakončit.
Ono také záleží na tom, za jakého to je stavu. Já jsem si věřil, chtěl jsem tu smůlu v koncovce protrhnout! Mám tři nájezdy za zápas, a když žádný neproměním, celý tým to sráží. Já jsem už prostě potřeboval dát gól!

Tušíte, co vás čeká v příštím kole na hřišti lídra přeboru?
Zkusíme překvapit. Pojedeme si tam alespoň pro bod a uvidíme. Tábor už nemá v posledních kolech tak dobré výsledky, a pro nás to může být jedině dobře.

Na podzim jste v Izraeli hájil barvy amatérského výběru. Byl to váš dosud největší úspěch, jakého jste ve fotbale dosáhl?
Určitě. Byla to obrovská zkušenost! Sešla se superparta a už jen obléci reprezentační dres byl obrovský zážitek. Nádhera! Akorát výsledek mohl být o něco lepší. První zápas s Izraelem jsme podcenili.

Autor: Michael Kalinics