Trenér František Straka si během soustředění v Ayia Napa pochvaloval přínos a úroveň obou přípravných zápasů, které jeho svěřenci proti Levski Sofia i Steaue Bukurešť na Kypru sehráli. „Byla to prospěšná konfrontace,“ vyzdvihl budějovický kouč v telefonátu pro náš list. „Ukázali jsme, že se můžeme měřit i s mužstvy, která pravidelně hrají evropské soutěže. To je velice pozitivní zjištění,“ zdůraznil.

Hodně si budějovičtí trenéři slibují i od dnešního zápasu ve Vídni s Austrií, která ale není na rozdíl od obou balkánských týmů pro fotbalisty Dynama až tak exotickým soupeřem – loni s ní Dynamo hrálo ve Zwettlu 0:0 a předtím ve Freistadtu 1:1.

Nastoupí Lafata?

Barvy vídeňské Austrie hájí i dva čeští fotbalisté, exslávista Štěpán Vachoušek a bývalý kanonýr Dynama David Lafata.

„Sice jsem s ním nemluvil, ale myslím si, že určitě proti nám nastoupí,“ zmínil se včera Strakův asistent Karel Vácha, podle jehož soudu by Lafatův start byl určitým zpestřením. „Někteří kluci s ním v Dynamu hráli, navíc i pro něj jistě bude mít zápas trošku jiný náboj,“ soudil Vácha.

Zápas s Austrií Strakův asistent považuje za ideální generálku na Slavii. „Čeká nás velice kvalitní mužstvo, které je ve stejné fázi jako my,“ připomíná, že i v Rakousku příští víkend začíná jarní část I. ligy.

Dynamo by mělo jed do Vídně se všemi oporami. „Otazník visí jen nad Plockem, jenž měl výron kotníku. Ostatní by měli být fit,“ uvedl Vácha včera ještě před podvečerním tréninkem. „Rakouské týmy hrají podobný fotbal jako my, proto by Austria měla být před ligovou premiérou na Slavii velice vhodný soupeřem,“ dodal.