Body přibývají na kontě Olympie pomalu, na jaře v každém případě čeká týnské fotbalisty boj o záchranu. Stejně jako loni.

Ani v Bavorovicích nebylo, k čemu gratulovat, i když jste zápas měli rozehraný dobře. Věděli jste, co by na domácí teoreticky mělo platit?
Věděli jsme, že lepší mají první poločas a ve druhém někdy odpadnou. Dali jsme gól jako první, ale pak jsme před poločasem inkasovali laciný gól. Já myslím, že jsme málo nebezpeční v útoku, že nám chybí kvalita. Je to vidět. Není, kdo by přidržel balon. Hrdič (Zdeněk Hrdina, pozn.) na to je sám, nikdo mu nepomůže. Když ho soupeř pokryje, tak je po naší hře. Nějaké změny asi musí přijít.

I když všechny týmy v krajském přeboru o Hrdinovi vědí, přesto si umí najít na hřišti prostor, kde operuje. Ale někdy to vypadá, jako by neměl komu přihrát . . .
Kluci mu nepomohou. Kdyby měl k sobě nějakého fotbalistu, tak by si odlehčil a nemusel by tolik dřít.

Máte nějaký typ?
Trenér určitě nějaké typy má a věřím, že mužstvo posílíme.

I kdybyste v posledních dvou utkáních bodovali, podzim z vaší strany tak jako tak vydařený nebude. Bude nutné přivést pro jaro posily?
O tom jsem přesvědčený!

Co chyby, o nichž hovoří trenér Brozman? Když je tým v krizi, soupeř je dokáže využít.
To je jasné, fotbal je o chybách a taky platí, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Trenér vám v Bavorovicích vyčítal třetí gól, víte to?
Na třetím gólu jsem měl určitě podíl. Protihráč vystihl moji malou domů, to byla má chyba. Ale ta, myslím, nerozhodla, to byl až třetí gól a nám se nepovedl kolikátý zápas za sebou . . .

Od té doby, co jste se vrátil na trávníky, moc důvodů k radosti nemáte, že?
Nezahrajeme si, je to křeč. Kvalita tady chybí a já to tvrdím už dlouho. Jsou tu mladí hráči, perspektivní, ale kostra týmu musí být zkušená! Na tu se mají nabalit mladí hráči, pak výkonnostně porostou.

Jak snášíte porážky vy osobně?
Když někam jedu, nechci prohrát. Mladí kluci prohrají, ještě je někdo nakopne, oni se jen zvednou a hrají dál. Fotbal musí bolet. Záleží na každém, zda to má v sobě, nebo nemá. Musí se to naučit, a když se to nenaučí, nedá se nic dělat, přijdou jiní hráči.

Odhodlání nedat kůži zadarmo, to vám chybí?
Ano, nic nedat zadarmo. Když prohraju, třeba i 0:3, ale budu jezdit, půjdu ze zápasu se vztyčenou hlavou.

To se v Bavorovicích nestalo?
Ne úplně. Byly tam věci, které se povedly, ale to je málo. Soupeře jsme moc neohrozili, a když ano, gólovku neproměníme. Prostě chybí zkušenost. Máme mladé hráče, tým se zvedl, trenér Brozman taky něco přinesl. Je vidět, že je chce něco naučit, trénuje se, do zápasu si něco přinesou, ale je to málo.

Na závěr vás čekají Chýnov a Dražice, nějaký bod do tabulky by vám přišel vhod.
Ale to si říkáme už kolik zápasů! My si šance vytvoříme, po fyzické stránce nás nikdo nepřehraje, ale jde o to šance proměnit. I když vedete 1:0, musíte hrát pořád naplno.

Může s vámi Olympie počítat v nelehké situaci i na jaře?
Určitě.

Ptám se kvůli tomu, že máte za sebou několik přestávek a návratů.
Měl jsem několik zranění. Co se podmínek týká, v tom problém není. Nedomlouvám se s FK Olympia, ale přímo se sponzory – firmami z Týna. Pokud budu zdravotně v pořádku, nic nebrání tomu, abych hrál. Jsem připraven.