„První půle byla z naší strany hodně špatná,“ nebral si po zápase trenér Karel Musil servítky. Dle jeho soudu totiž jeho hráči do přestávky neplnili to, co si před utkáním řekli. „Nechali jsme našemu soupeři spoustu prostoru, čehož zkušení hráči Vlašimi dokázali využít a hlavně jejich útočníci se poměrně dost prosazovali.“

Zásahy do týmu

Už ke konci poločasu tudíž domácí kouč udělal ve složení týmu určité změny a ty se vyplatily. Hned v nástupu do druhé půle totiž juniorka díky Mašátově chytrosti a Stráského přímočarosti otřásla jistotou sebevědomých hostí nečekaným vyrovnávacím gólem.


Vlašim na něj sice odpověděla sympaticky, protože se její hráči snažili udeřit podruhé, jenže to už domácí obrana fungovala s obvyklou jistotou a co prošlo až k brance, likvidoval pozorný Pešula.


„V této fázi jsme trošku opět ztratili střed hřiště, nedokázali jsme balon podržet a ani přechod do finální fáze se nám nedařil,“ jmenoval Musil příčiny potíží, do nichž se jeho tým po hodině hry dostal.


Proto Musil zareagoval dalšími zásahy do sestavy. „V úvodu se mi nelíbila hra útočné dvojice, proto přišel do zálohy Tischler a dopředu se posunul Mašát,“ vysvětlil. „Chtěl jsem něco změnit, protože se útočné akce pořád valily na naši bránu a chtěl jsem, aby Mašát hru vpředu zklidnil.“


Šťastnou ruku Musil měl i v závěru, kdy na hřiště poslal mladého Ondráška, jenž po pár vteřinách pobytu na hřišti vstřelil gól, který se nakonec ukázal být vítězným. „Musím ale tentokrát pochválit své asistenty, na jejich popud jsme alternativu s Ondráškem zvolili,“ nechtěl si kouč juniorky přivlastnit cizí zásluhy…


Karel Musil už před zápasem varoval před sílou současné Vlašimi a jak se ukázalo, nemluvil do větru, hosté totiž hlavně v první půli hráli na Složišti výborně. „Sebevědomí u toho manšaftu je veliké, je tam řada zkušených hráčů. Tím větši radost ale mám z toho, že ve druhé půli zvítězila větší vůle našich mladíků se o výsledek porvat,“ chválil kouč nasazení svých svěřenců.

Ve středu v Plzni

Nejen to, jeho hráči přidali i fotbalovost a herní kvalitu. Zejména jejich protiútoky byly ukázkové, prakticky všechny tři góly po nich padly – a navíc čtvrtý gól pro diskutabilní ofsajd neplatil. „Dokázali jsme ve středu hřiště konstruktivně přidržet míč a tím se často dostat do přečíslení. Právě to se nám v posledních zápasech moc nedařilo,“ upozornil trenér Musil a dodal, že by bylo třeba podobný výkon zopakovat i venku. „Rád bych ještě na podzim nějaké body nahrál, jaro bude asi hodně žhavé,“ přemítal Musil.


První možnost splnit svému trenéru jeho přání budou mít českobudějovičtí mladíci už zítra, kdy si béčko Dynama předehrává zápas 13. kola třetí ligy v Plzni s béčkem Viktorie.