Tentokráte ale v dresu Slavie, která na jihu Čech vyhrála shodným výsledkem i tentokráte.


Byl to pro vás přece jen trošku mimořádný zápas?

To určitě, hlavně jsem se ale na něj hrozně moc těšil a v koutku duše jsem doufal, že nastoupím od začátku. To se sice nepovedlo, ale jsem rád i za těch dvacet minut, co jsem si mohl proti klukům zahrát. Chtěl bych ale hlavně poděkovat Budějovicím, že díky nim jsem ve Slavii. Budějovice mi daly šanci prosadit se do velkého fotbalu a za to jsem jim vděčen.


Máte na mysli asi i to, že i na jaře, kdy se vám nedařilo zdaleka tak jako podzim, vám trenér Cipro stále věřil a dával vám šanci v základu?

Já pořád doufal, že se dostanu na mistrovství Evropy jednadvacítek, ale ty výkony byly špatné a už kolikrát jsem uznal, že jsem to zanedbal. Ale už je to a mnou a nechtěl bych se k tomu vracet. teď se chci dívat jen dopředu. Právě proto, že jsem sám závěr sezony zřejmě trošku podcenil, už dobře vím, že makat se musí pořád naplno.


Pozorní diváci si všimli, že když jste se šel kolem lavičky Dynama rozcvičovat, pozdravil jste se s bývalými spoluhráči i trenéry.
Mám tady spoustu kamarádu a troufám si říct, že konce života, když se s kluky uvidím, že se pozdravíme a že to mezi nám pořád bude super. Ten nádherný podzim v Budějovicích mám pořád před očima a znovu opakuji, že Budějovicím za tu šanci, kterou mi daly, moc děkuji. Ale dneska jsem si přál, aby vyhrála Slavia…


Vy sám jste mohl její vítězství po svém příchodu na hřiště ze své parkety pojistit.
Věřil jsem si, že bych z toho trestňák mohl dát gól, ale někteří kluci mě tam hecovali, že to budu kopat přes zeď, a tak jsem to chtěl dát na stranu Pavla Kučery, ale on se vůbec za zeď nehnul a pěkně pro diváky tu mou střelu chytil.


Čím si vysvětlujete, že jste po snové první půli měli ve druhém poločase tak velké potíže? Projevila se únava ze středeční bitvy o ligu mistrů v Amsterdamu?
Zřejmě ano, ale spíše jsme se v kabině shodli, že druhou půli jsme podcenili a už to chtěli je dohrát. Jenže Budějovice přidaly a byl z toho hodně dramatický fotbal.


Zatrnulo vám, když měl Vozábal před koncem možnost vyrovnat?
Nejen při té šanci, ale až do konce jsme neměli nic jisté. Posledních pět minut už domácí nakopávali míče do vápna, a tam nikdy nevíte, ke komu se to odrazí. Ale ukopali jsme to a jsme rádi.


Je vás ve Slavii víc, co jste v Dynamu hráli. Vypsali jste za vítězství tudíž nějakou mimořádnou prémii?
Jistě, už jsem mluvil s klukama, s Brabčákem a Matejem Krajčíkem, taky Standa Vlček tady byl, že něco do kabiny dáme. Asi kuřata, nebo uzená kolena.


Nic to ale asi nemění na tom, že na angažmá v Českých Budějovicích budete vzpomínat v dobrém?
Byl to neskutečně krásný rok, na který nikdy nezapomenu. Budu si ho strašně moc cenit a na Budějovice nikdy nedám dopustit. Klukům tady fandím,aby uhráli v lize co nejlepší výsledky.