Přijel jste klukům držet palce?
Samozřejmě. Dopředu jsem volal, že přijedu a budu s nimi. Věřil jsem, že vyhrají, ale že tak krásným výsledkem, to jsem rozhodně nečekal. Moc jim za to děkuju a blahopřeju.


Děkujete..? Pravda, vy jste nebyl zcela nestranný divák, i Slavii se prohra Baníku docela hodí, ne?
To ano, tímhle výsledkem nám pomohli. I kluci po zápase mi říkali, co jim dám, když nám tak helfli. Ale vyhrály i další týmy ze spodku tabulky, hráli tudíž i za sebe. Ale hráli krásný fotbal.


Když se dají tak rychle dva góly, většinou už to jde samo…
Ve druhé minutě gól, v páté druhý a v dvaadvacáté třetí, to je fantazie! Kluci ale těch 3:0 vyhráli naprosto zaslouženě.


Je vidět, že na České Budějovice opravdu nevzpomínáte ve zlém?
Už jsem to mockrát říkal, že za to, že jsem ve Slavii, vděčím Budějovicím. Ve Spartě mě odepsali, tady mi pan Cipro dal šanci. Za to Budějovicím moc děkuji. A klukům vzkazuju, že jak budu mít volno, že se zase přijedu podívat. A že jim v lize stále budu držet palce.


A co vy a Slavia? Den před zápasem v Budějovicích jste svým gólem rozhodl šlágr kola s druhými Teplicemi. Dokonce hlavou, což se vám v Dynamu nepovedlo ani jednou…
Hlavou jsem se v lize trefil vůbec poprvé, ale jsem za ten gól moc rád. Byl to zápas o šest bodů a my ho moc chtěli vyhrát. Že se to povedlo zrovna tím mým gólem, to je skvělé.


Díky výhře s Teplicemi máte na čele už šestibodový náskok. Už začínáte pomalu myslet na titul?
Ne, my jsme stále opatrní. Kluci v kabině se o tom už bavili, že to podobně rozjeté měli už loni, ale nakonec jim titul utekl. Teď ale máme hodně silnější kádr a věříme, že už do čela nikoho nepustíme.


Moc se vám z Budějovic, kde jste hrál v základu, zpět do Sparty nechtělo, nakonec to ale dopadlo pro vás asi nejlíp, jak jste si mohl přát?
Splnilo se mi něco, o čem jsem kdy snil. Hraju ligu o titul, hraju Ligu mistrů. Musím se přiznat, že jsem to ani já takhle nečekal, že se po příchodu do Slavie tak rychle prosadím do kádru.


Jaká je vaše pozice ve Slavii?
Jsem takový, dalo by se říci, dvanáctý třináctý hráč, prakticky každý zápas nastupuju. Ještě bych se chtěl prosadit stáleji do základní sestavy.


Jenže teď se uzdravil Šmicer, takže to budete mít zase o něco těžší…
Všichni jsme rádi, že Láďa je zase zpátky mezi námi. To je jako tady, když jsem hrál vedle Karla Poborského, taky jsem byl rád, že se od něj mohu učit.


Byl jste sparťan, teď jste slávista – a jak jsem si někde přečetl, prý jste celé rodině, která dříve přála Spartě, nařídil, aby teď fandila Slavii?
Nenařídil, ale oni fandí mně, a když jsem teď ve Slavii, tak se samozřejmě přeorientovali.


Těšíte se, až se ze Strahova přestěhujete na nový stadion do Edenu?
Už se nemůžeme dočkat! Byli jsme se tam dvakrát podívat a bude to fakt paráda!


Ve středu v Lize mistrů máte doma slavný Arsenal, na jehož hřišti jste prohráli 0:7. Co tak strašlivý výsledek udělá s psychikou?
Na to se nás všichni ptali a pořád ptají, ale už je to za námi. Teď máme Arsenal doma a  mohu za kluky slíbit, že doma sedm gólů nedostaneme!