Podle informací, které Deník získal, se představitelé obou klubů už dohodly na podmínkách, za jakých by technicky vybavený záložník Dynama mohl do žižkovské Viktorie odejít.

Hráč samotný to však vidí jinak. Amebo přesněji řečeno, jinak to viděl včera dopoledne, kdy žádost o rozhovor sice neodmítl, jedním dechem ale dodal, že pokud jde o jeho možný odchod, nemá ještě co říct. „Kluby se dohodly, to je pravda, jenže já s Viktorkou ještě ne. Teď se chystám jít normálně na trénink, všechno je ještě otevřené,“ dodal.


Ačkoli je váš odchod zřejmě na spadnutí, hodně fanoušků jste možná zaskočil. Chtěl jste odejít sám, anebo vše iniciovala druhá strana?
Já přece nebudu volat do Viktorky, jestli mě chtějí! Začalo to všechno tím, že můj manažer Lacina mi oznámil, že zájem by měly Bohemka, Žižkov a Plzeň. Já mu na to řekl, že Bohemians ani Plzeň nepřipadají v úvahu, že jedině Žižkov bych si možná dokázal představit. Pak mi zavolal Pavel Kuka a já už dál do toho nezasahoval, pak už jednaly kluby mezi sebou.

Proč ale vůbec chcete z Dynama pryč? Nepohodl jste se tady s někým? Anebo vám bylo naznačeno, že byste si měl hledat jiné angažmá?
Ale to vůbec ne. Nic takového. Naopak, my s Karlem Poborským se o tom spolu bavili normálně, nikdo na mě netlačil, všechno v pořádku. Pravda, přišel Petr Benát, takže ta představa je asi volnější, nicméně já zatím nikam neodcházím. Já v pondělí řekl i Karlovi, že zatím domluven já nejsem a že se lehce může stát, že se ani nedomluvíme.

Jde o podmínky možné smlouvy ve Viktorii?
Samozřejmě. Zatím jsme vzdálení. Od toho, co si představuji já a co si představuje Viktorka. Na tom my zatím nejsme domluveni.

Váš odchod tudíž zdaleka ještě není uzavřenou věcí?
Jednoznačně ne. Určitě ne. Pokud mám odejít, musí mi ta nabídka vyhovovat. Dneska je to o penězích, a jestliže můj klub dostal nějakou nabídku, která ho uspokojila, a jestliže dostanu já nabídku, která mě uspokojí, tak se o tom můžeme bavit. Tak to prostě je, mně je třicet let a taky se musím nějak zabezpečit.

Viktorku jste si ze tří nabídek vybral kvůli tomu, že jde o Prahu, anebo jste tam viděl největší možnost se prosadit?
Jednoznačně, že je to Praha. Nic jiného v tom nebylo. Proto jsem třeba Plzeň od začátku absolutně odmítal. Praha je Praha, navíc v dnešní době je to výhodné na dojížďku. Dá se to často a v pohodě jezdit.

Kdy podle vás bude jasno, zda kývnete Viktorce či ne?
Viktorka chce, abych s nimi už ve středu odjel na herní soustředění na Slovensko. Toho času tudíž je málo, ale já vím, co chci a proč chci jít do Viktorky. Mám určité představy a s Viktorkou se bohužel v tom zatím lišíme.

Vy jste z Dynama už odešel několikrát, vždycky jste se ale zase vrátil. Myslíte, že teď, pokud odejdete, by budějovická kapitola pro vás byla už definitivně uzavřena?
Já neodcházím ve zlém a myslím, že stejně je tomu ze strany klubu. Jak říkám, je to obchod. Ale pokud jde o tu budějovickou kapitolu, možná se tím skutečně uzavře, ale já to nijak neřeším.