Dopolední sobotní skupina byla nevídaně vyrovnaná a mezi druhým a šestým týmem sedmičlenné tabulky byl po odehrání všech zápasů pouhý tříbodový rozdíl.

Proto musela Jihočechy hodně mrzet hned úvodní porážka s MFK Ružomberok (0:1). „Utkání bylo od začátku velmi opatrné a až od poloviny zápasu byl k vidění zajímavý fotbal. Z mírného tlaku si žáci Dynama vytvořili dvě šance, především Kolářova byla gólová, ale dvě minuty před konce se kolem Hrabíka šikovně obtočil Almaský a zajistil slovenskému týmu vítězství,“ říká hlavní organizátor turnaje Václav Hrabík starší.

Teplice nestačily

Do druhého zápasu s FK Teplice (5:2) jako by nastoupil jiný tým a hostující hráči se po výhře s Bohemkou nestačili divit. Už ve čtvrté minutě zápasu vedlo Dynamo 4:0 po brankách Koláře, Hrabíka, Kaduly a Kebla. Hosté sice zásluhou Kalbače a Stibora snížili na 2:4, ale druhá trefa Koláře utkání ukončila.

Ve třetím zápase s Bohemians 1905 (0:0) chtěl soupeř již naplno bodovat, zatlačil domácí tým do obrany a do poloviny utkání byl lepším celkem. „Karta se začala obracet až výborně ubráněným oslabením, z tlaku si pak domácí minutu před koncem vynutili přesilovou hru. Bohužel také bez úspěchu, neboť dvě vteřiny před koncem zvolil Čejka místo střely do poloodkryté branky nevydařenou přihrávku,“ posteskl si Hrabík.

V dalším zápase s 1. FC Brno (1:4), který se díky svému taktickému pojetí probojoval až do finále, se domácím nedařilo. Měli sice mírnou převahu, ale neubránili výborně sehrané brněnské výpady. Tři brejky proměnil Kudlička, čtvrtý gól přidal Frimmel, za domácí snižoval na 1:3 Čejka.

Žilina šťastnější

O postupu do čtvrtfinále tak rozhodoval až zápas s MŠK Žilina (0:1). Loňský vítěz tohoto mezinárodního turnaje byl opět výborný, byl určitě lepším týmem a bohužel zaslouženě zvítězil, byť pouze o jediný gól Belaníka.

V závěrečném zápase skupiny si již uvolnění hráči SK Dynama ČB výborně zahráli a po krásných kombinačních akcích rozstříleli SIAD Most (7:2). Dvakrát se trefili Nebor se Staňkem, další branky přidali Žalda, Kolář a Kadula.

I druhý den začali domácí hráči výborně. Nejprve si zodpovědným výkonem poradili s Vysočinou Jihlava (2:0) po dvou brankách Kaduly. Poté sahali po remíze se Spartou Praha (2:3). Pražané sice díky Dobiášovi, Opluštilovi a Reiterovi vedli dvakrát o dvě branky, ale domácí Kadulou a Keblem vždy snížili, jen se jim již v závěru nepodařilo vyrovnat.

Pokažený dojem

Dobrý dojem si tak zkazili až v závěrečném zápase s AFK Chrudim (2:3). Se soupeřem, který měl do té doby pouze jediné vítězství a skóre 8:31, přestali především bojovat. O branky se podělil Nebor s Čejkou, zatímco za soupeře skórovali Prokop, Juliš a Žalud.

Mezinárodní E.ON EURO CUP 2008 v Třeboni vyhrála celkově Marila Příbram před 1. FC Brno a MFK Ružomberok. Jedním z největších kladů turnaje bylo i to, že se kromě dvou lehčích úrazů, obešel i díky dobře pískajícím rozhodčím bez jediného vážného zranění.