Na pondělním srazu fotbalistů ligového Dynama se hlásil i 22letý slovenský útočník Patrik Zajac, jenž na jaře působil v třetiligovém Slavoji Vyšehrad.

Nejdříve snad stručnou vizitku?
Jsem košický odchovanec, V Košicích jsem s fotbalem začínal. Odtud jsem zamířil do Liberce, jenže jsem se zranil a vrátil se do Košic, kde jsem byl dva roky. Pak jsem šel zpátky do Česka, zprvu do Vlašimi, na jaře jsem byl ve Vyšehradě a teď jsem tady.

Vždycky jste hrál útočníka?
Spíš střídavě. Ještě v dorostu jsem hrál útočníka i krajního záložníka.

Stihl jste v Liberci nakouknout do české ligy?
To ne, hrál jsem třetí ligu za béčko. Dokonce jsme postoupili do druhé ligy, jenže vedení klubu ji přenechalo jinému týmu.

Ve středu jste si prý odskočil z Budějovic na Vyšehrad, který si předehrával poslední zápas v ČFL…
Dostal jsem tady den volno, tak jsem se odjel s kluky rozloučit. Moc se nám nevedlo, po našich chybách jsme prohráli s Vlašimí 0:2. Chlapci byli tudíž hodně smutní, ale rozlučka byla pěkná.

Vy jste na Vyšehradě v devíti posledních zápasech dal osm gólů. Myslíte si, že to přispělo k tomu, že vás Budějovice oslovily?
Pan Kmoch trénoval béčko Sparty, a když jsme hráli proti sobě, tak já dal gól a on si mě možná všiml.

Na jihu Čech jste pár dní, jaké jsou vaše první pocity?
Spokojenost. řekl bych, že i parta je tady super. Doufám, že tady zůstanu.

Jste tady zatím na zkoušku?
Přesně tak. Klub si mě chce otestovat, a pokud vím, za týden by se mělo rozhodnout, zda si mě Budějovice nechají, anebo ne. Příští víkend budeme na turnaji v Milevsku hrát s Viktorkou Žižkov a po tom zápase by se mělo ukázat, zda ano, či ne.

Kdyby vám Budějovice nabídly smlouvu, asi byste se nezlobil?
To rozhodně ne, zahrát si první ligu je mým velkým fotbalovým snem. Doufám, že se mi to vyplní.