„Neříkám, že bych nechtěl i v takovýchto utkáních vyhrávat, na druhou stranu ale výsledky rozhodující nejsou. My hlavně v těchto zápasech potřebujeme zjistit, zda na to, aby mohli hrát třetí ligu, ti noví kluci vůbec mají,“ vysvětluje.

Zápas bral i jako kondiční test. „My skončili koncem listopadu, a co hráči od té doby dělali, já nevím. Zda se aspoň trochu pohybovali, jak se udržovali, to nevím. Tyto zápasy tudíž slouží k tomu, abychom zjistili, jak na tom hráči jsou.“

A jak na tom jsou? „Chybí tu pět hráčů ze základu,“ upozorňuje Dejmal, že třeba Vesecký, Koutník, Kostečka, Horka, Veselý a Zelenka měli doma trénink. „Za prvé, musí dohánět zmíněné tréninkové manko. A za druhé, my právě v Zimní lize chceme zkoušet nové hráče.“

Menší výhrady Dejmal k výkonu svého týmu měl, hlavně ke druhé půli, kdy měli ligoví dorostenci blízko k vyrovnání: ve 48. minutě Šimánek trefil tyč a v 72. minutě Kučera z čisté šance pálil vedle. „Ti mladí kluci nás běžecky předčili a měli i několik šancí dát gól,“ uznal kouč S. Ústí.

Čeká je práce

Na rozdíl od S. Ústí, které do Zimní ligy vstoupilo tříbodovým ziskem, juniorka Dynama se s lídrem krajského přeboru musela spokojit remízou 2:2.
„Soupeř nás vyučil v efektivitě, zatímco my dělali hlavně systémové chyby,“ hněval se trenér Karel Musil, jenž se netajil tím, že ho někteří mladí hráči zklamali. „Mládí samo o sobě není přednost, to si musí i ti kluci uvědomit. O tom, že na třetí ligu mají, mě musí přesvědčit – a dneska mě o tom rozhodně nepřesvědčili,“ řekl.

Béčko Dynama přitom začalo dobře, v pohodě dalo dva góly a vedlo 2:0. „Zbytek utkání jsme měli odehrát rozhodně líp. Víc balon podržet a hlavně nedělat takové chyby,“ kabonil se Musil a dodal, že v první půli mu hlavně chyběl přechod kombinací po zemi přes střední zónu. „V závěru jsme měli řadu šancí, jenže nic jsme z nich nevytěžili,“ litoval.

Chyběla i trocha štěstí: Adamec trefil břevno, Adam v závěru zblízka tyč. „Rozpadla se nám osa týmu a my jsme teprve na začátku, ale už teď vidím, že nás čeká hodně práce,“ uzavřel trenér Karel Musil.

Zato jeho krumlovský kolega jen zářil: „S juniorkou 2:2, to je dobrý výsledek. Hlavně z toho pohledu, že my až v pondělí teprve máme první trénink, takže dnes to vlastně pro nás byl jakýsi seznamovací fotbálek,“ byl pro Lubomíra Pintéra výkon jeho týmu milým překvapením. „V závěru jsme sice už po fyzické stránce hodně propadali a měli i dost štěstí, ale výsledek je pro nás lichotivý.“

Ve druhém kole Zimní ligy se tuto sobotu S. Ústí na Složišti střetne s Prachaticemi (12), zatímco juniorku Dynama čeká večerní duel s Třeboní (16).