Po sezoně se vrátil do Sparty a všichni očekávali, že zde vytvoří brankářskou dvojici spolu se zkušeným Tomášem Poštulkou. Nakonec ale bylo všechno jinak. Na Letnou zamířil ze Slavie Matúš Kozáčik a Zlámal přestoupil do Liberce, kde zatím z lavičky kryje záda jedničce Hauzrovi.


V sobotu se představil v dresu rezervy Severočechů ve třetí lize na Složišti, kde ve třetí lize jeho tým podlehl domácímu béčku Dynama vysoko 1:4, a to ještě gólman Slovanu chytil Máchovi penaltu.


Kdy jste naposledy dostal v jednom utkání čtyři góly?
Už je to hodně dlouho. Abych řekl pravdu, tak si ani nevzpomenu kdy. Je to nepříjemné, ale co se dá dělat. Hráli jsme hodně špatně.


Dalo se s některým z inkasovaných gólů něco dělat?
S každou střelou se dá něco dělat. Měl jsem tam někdy i smůlu, ale hráli jsme skutečně hodně špatně a prohráli jsme zaslouženě.


Jak přistupujete k zápasům za třetiligové béčko? Neberete to jako nějakou degradaci?
Určitě je to pro mne horší s motivací. Ale potřebuji chytat a mít zápasové vytížení. Z tohoto pohledu starty za béčko vítám, ale s koncentrací je trochu problém. Je to těžké, ale jsem profesionál a musím se koncentrovat.


Měl jste za sebou výbornou sezonu ve Zlíně i povedený šampionát jednadvacítek. Jak došlo k tomu, že jste nakonec Spartu z gólmanského tria musel opustit právě vy?
Rok ve Zlíně mi opravdu vyšel, a abych se přiznal, tak jsem počítal s tím, že ve Spartě budu s Tomášem Poštulkou. Pak jsem ale přišel jednou domů a na teletextu viděl, že Matúš Kozáček jde do Sparty. Nikdo se mnou ani nemluvil a pak mi bylo oznámeno, abych si hledal angažmá. Asi jsem se nezalíbil trenéru Bílkovi. Nevím, co se tam stalo. Také jsem si myslel, že mám velkou šanci chytat. Sparta se mnou ale nepočítala, a když projevil zájem Liberec, tak jsem šel.

Do Liberce jste odešel na přestup?

Ano. Říkal jsem si, že pokud se nedostanu teď do Sparty do branky, tak už asi nikdy. Proto jsem chtěl odejít na přestup.


V Liberci je momentálně jedničkou Zbyněk Hauzr. Bude těžké se přes něj dostat do sestavy?
Bylo to složité v tom, že mi Sparta pozdě oznámila, že se mnou nepočítá. Bylo těžké narychlo sehnat angažmá. Do Liberce jsem přišel čtyři dny před ligou, neznal jsem kluky v mužstvu a Zbyňa Hauzr odchytal všechny přípravné zápasy. Počítal jsem s tím, že jednička bude on. Teď na sobě potřebuji zapracovat a snad se do branky také dostanu.


V Liberci jste jinak spokojen?
Určitě. Je to velký klub, mužstvo v pohodě a máme výborného trenéra brankářů Milana Veselého. Spokojenost.