Z Plzně s křivdou

I když bod z Plzně David Horejš považuje za cenný, z utkání má smíšené pocity. „Bod ze hřiště čtvrtého týmu tabulky bychom jinak brali, dle obrazu hry to ale byla pro nás ztrátou,“ tvrdí kapitán týmu, dle něhož hlavně v první půli tým odehrál velice dobrý zápas.


„Bohužel v poslední minutě na nás rozhodčí pískl penaltu, proti které sice nic nemáme, ale vzápětí jsme úplně stoprocentní penaltu měli kopat i my, tu už ale rozhodčí bohužel neodpískal,“ lituje Horejš, jenž je přesvědčen, že nebýt zkratu sudího Královce v duelu Slavie s Boleslaví, neodpískané penaltě na Stráského by média věnovala víc místa. „Takhle se všichni bavili o Slavii a náš zápas v Plzni šel stranou,“ kaboní se. „Stejně by nám ale ty dva body už nikdo nevrátil, teď myslíme už jen na Zlín,“ dodává.


Obránce Jiří Peroutka si vybavuje z plzeňského duelu především svůj vedoucí gól. „Po standardní situaci Radzi vybojoval míč, posunul ho an první tyč, já si tam naběhl a dal to taky na první tyč,“ líčí svou pohotovou trefu. „Věděl jsem sice, kde stojím, ale moc jsem nemířil a z první vypálil. Naštěstí mi to tam spadlo,“ culí se.


Dlouho se Peroutka mohl těšit, že díky jeho gólu si Jihočeši povezou tři body. „Od výhry nás dělilo pár minut, jenže my druhou půli nehráli už tak aktivně jako v té první, Plzeň přidala a my byli pod tlakem. Možná, že jsme se i zbytečně moc zatáhli,“ přemítá.


Obrana Dynama ale dlouho odlolávala a kapitulovala až po penaltě. „My dozadu hrajeme dobře jako celé mužstvo,“ oceňuje Horejš defenzivní činnost týmu. „Není to zásluha jen nás čtyř vzadu,“ uznává sportovně.

Karta a zranění

Plzeňský duel fotbalisté Dynama považují již za minulost. „Od pondělí se intenzivně připravujeme na Zlín,“ ujišťuje David Horejš, jenž stále považuje porážku 0:1 z prvního vzájemného utkání za smolnou. „Hned v první minutě jsme dostali zbytečný gól, pak si sice vytvořili šance, ale nedali je.“
On sám byl vyloučen. „Červenou karetu mi sudí dal za to, že jsem udeřil Šmahaje, i videozáznam ale potvrdil, že to bylo nechtěné,“ hněvá se zkušený bek, jenž je znám sice důraznou hrou, avšak ne zákeřnou. „Je to pryč, aspoň mám Zlínu co vracet – a doufám, že tu prohru jim vrátíme s plnou parádou a že vyhrajeme,“ říká.


Dobře ale ví, že to lehké nebude. „Zlín udělal venku hodně bodů, je to nepříjemný manšaft, který hodně sází na brejkové situace. Věřím ale, že se s tím vypořádáme a ty tři body získáme. Mít dvadvacet bodů by bylo skvěle,“ zdůrazňuje.


S podobným přáním do nedělního utkání na Střeleckém ostrově půjde i Jiří Peroutka. „Zlín nám dal doma gól z prvního svého útoku, a přestože jsme pak měli dost možností, domácí už svůj náskok uhájili. Hodně nás ta porážka mrzela, tím víc toužíme po odvetě,“ říká.

Rozbitá hlava

Peroutka ve Zlíně nedohrál, ve druhé půli pro zranění musel odstoupit. „Měl jsem rozbitou hlavu, takže za mě šel na hřiště Mára Plichta,“ dává najevo, že na srpnový zápas moc dobré vzpomínky právě nemá.


Do Zlína tehdy jeli fotbalisté Dynama plni optimismu, předtím v úvodním duelu nového ligového ročníku totiž po slibném výkonu zdolali Olomouc 2:0. Porážku ve Zlíně fanoušci Dynama tudíž nesli těžce, jenže teď se situace změnila, Zlín šel hodně nahoru! „Navíc Zlín venku asi hraje ještě líp než doma,“ konstatuje Peroutka. „Mají ideální typy hráčů na brejky, na ty si musíme dávat velký pozor,“ myslí hlavně na Žůrka. „Je to hodně pohyblivý hráč, určitě bude pendlovat z jedné strany na druhou,“ míní a dodává: „Taky si musíme pohlídat standardky, Zlín má v mužstvu řadu dlouhánů.“


I Jiří Peroutka dobře ví, že tři body z nedělní předehrávky by znamenaly klid pro jaro. „Rozhodně uděláme vše pro to, abychom vyhráli,“ ujišťuje.