I s letošním podzimem ale na jihu Čech panuje spokojenost. „Těch dvaadvacet bodů je asi víc, než mnozí čekali,“ ocenil trenér František Straka, jenž po 4. kole vystřídal svého jmenovce Cipra a ve zbytku sezony pak přidal v lize osmnáct bodů.


Ty poslední tři díky nedělnímu vítězství nad „nemilovaným“ Zlínem, nad nímž Dynamo už pět zápasů v řadě nevyhrálo. „Zlín i tentokráte ukázal, jak kvalitní celek má a proč je v lize tak vysoko. Je to hodně nepříjemný soupeř, ale tím víc nás může dnešní vítězství těšit. Ač jsme do zápasu nevstoupili ideálně, vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ konstatoval budějovický kouč. „Jsem hrozně moc rád, že jsme do jarní části soutěže vstoupili vítězně,“ připomněl, že zápasem se Zlínem už prakticky začaly ligové odvety.

Byl to boj

Úroveň zápasu, ač se za daných klimatických podmínek hrálo na velice solidním trávníku, sice nepřekročila ligový průměr, to ale oba trenéři přičítali pozdnímu termínu. „Bylo znát, že se hraje už šestnácté kolo a že hráči obou týmů už toho mají plné zuby,“ všiml si zlínský kouč Pavel Hoftych.
„Chvílemi to byl spíš boj než tak kvalitní zápas, ale ty body se počítají a já jsem velice rád, že jsme udělali dobrou tečku za podzimem,“ liboval si František Straka a jedním dechem svým hráčům poděkoval za práci, kterou v podzimní sezoně odvedli. „Díky tomu jsme se dostali v tabulce tak nahoru.“


Zlín na jihu Čech nebyl v plné síle, přesto byl hlavně do přestávky domácím hodně nepříjemným soupeřem. „První půli jsme i bez několika hráčů základní sestavy hráli dobrou partii,“ konstatoval trenér Pavel Hoftych, jenž své hráče pochválil za snahu a nasazení. „Naši hráči, kteří byli na hrotových postech, soupeře dobře napadali. Měli jsme i několik šancí, především Bačova tutovka volala po gólu,“ litoval promarněné možnosti, kterou jeho tým měl ještě za stavu 0:0.


Po přestávce už hosté tak nepříjemní nebyli. „Ve druhé půli už byli domácí lepší,“ shodl se Hoftych se svým budějovickým protějškem. „Druhý poločas byl z naší strany kvalitnější než první, těsný náskok už jsme si s přehledem pohlídali,“ usoudil František Straka.