Utkání nabídlo spíše urputnou bitvu než pohledný fotbal. „Věděli jsme, že Zlín je venku hodně nebezpečný. Přesto jsme do utkání oproti minulým domácím utkáním nevstoupili zrovna šťastně. Bojovností a houževnatostí jsme to tam tentokrát dotlačili,“ vrací se kapitán k zápasu.


Ve druhé půli už Jihočeši především kontrolovali nejtěsnější náskok. „Hráli jsme dobře kombinačně. Měli jsme tam nějaké náznaky brejků a Zlín jsme ve druhé půli nepustili do jediné šance. Zlín je velice těžký soupeř a jsme moc rádi, že jsme udělali takovouhle tečku za podzimní sezonou,“ pochvaloval si.
Vítězství je samozřejmě cenné, ale podívaná to tentokrát zase až taková nebyla. „Chtěli jsme do zápasu vstoupit opět aktivně, ale moc se nám nedařilo. Takový je fotbal. Pokaždé se nemůže dařit a nemůžeme vždycky vyhrát první poločas 3:0. Jsme rádi, že jsme vyhráli 1:0. Takové vítězství se cení nejvíce,“ tvrdí. „Sáhli jsme si na dno a podali především kolektivní výkon.“


Horejš se svým spoluhráčem měli ve druhé půli drobnou rozmíšku s trenérem Zlína Hochtychem. Nejednalo se prý ale o nic vážného. „Bylo to jen takové popichování. On to vzal sportovně, je to výborný trenér a přeji mu hodně štěstí,“ vzkazuje lodivodu Zlína.


Prachatický odchovanec většinu zápasu bránil mimořádně rychlého útočníka Zlína Žůrka a kromě jednoho faulu za žlutou kartu ho prakticky k ničemu nepustil. „Zlín hraje pořád stejně na něj na brejky a my jsme si ho přebírali. Až na jednu šanci v prvním poločase jsme soupeře nepustili vůbec k ničemu a vzadu jsme zápas odehráli výborně,“ chválil si.


Hosté se vůbec neprosadili ani při standardních situacích. „Zlín má vysoké hráče a na to jsme si dávali pozor. Celý týden jsme se na to připravovali a uhlídali jsme je. Výrazně nám pomohl i brankář Kučera, který výborně vybíhal. Na druhou stranu nám se tentokrát standardky také příliš nedařily,“ připouští.


Zimní přestávku stráví Dynamo na lichotivé osmé příčce prvoligové tabulky se ziskem 22 bodů. „Je to hezké, ale bylo by alibistické, kdybychom s takovýmhle mužstvem chtěli hrát jenom o záchranu. Máme kvalitní a zkušené fotbalisty, takže naše cíle nemohou být nějaké nízké,“ je si vědom.