A to dosti překvapivě, neboť tým pod jeho vedením rozhodně žádnou výsledkovou krizí netrpěl. Ba spíše naopak: V loňské sezoně dovedl tým až na konečnou 3. příčku, na podzim 2007 prohrál v první B třídě pouhé dva zápasy!

„Byl to pro mne šok,“ připouští Hule, že ho rozhodnutí vedení zaskočilo. „Za ten rok a půl se nemám, zač stydět – kromě utkání ve Vlachově Březí. Naučil jsem hráče drilu, který je nutný, na každý trénink jsem byl připravený, svědomí mám čisté,“ prohlašuje trenér, kterému na Silvestra vypršela smlouva.
Jak vedení kouči před Vánoci vysvětlilo změny? „Neúčastí na zápasech s Husincem, Vimperkem a Lhenicemi. Špatnou komunikací a vedením zápasu,“ tvrdí Hule, jenž založil plán zimní přípravy do šuplíku a nechá se překvapit, kdy a kde ho zase opráší. „Nenabízím se, takový nejsem, někdo mi musí zavolat,“ tvrdí.

„V jarní části povede tým trenér Roman Švec, dosavadní trenér se v oddílu bude věnovat mládeži,“ potvrzuje předseda Jan Skala, jenž změny u kormidla nechtěl příliš rozvádět. Mužstvo podle jeho slov zahájilo přípravu v úterý, nového asistenta nemá. „Počítá se s tím, že pomohou zkušenější hráči,“ vysvětlil šéf SK Zliv.

Ujal se žáků

Jaroslav Hule se hodlá věnovat mladším žáků. „Věřím, že se jednou k áčku vrátím, ale teď naplno pracuji s malinkými dětmi. Přípravu jsme zahájili ze všech nejdřív!“ podotýká kouč, jenž se na začínající fotbalisty očividně těší. „Věřím, že je něco naučím.“ Nebránil by se ani trénování zlivských brankářů, což by také měla být jeho parketa.

„Máme tu dva velice nadějné dorostence. Když na sobě budou pracovat, mohli by v budoucnu navázat na tradici dobrých brankářů, kteří ve Zlivi vždycky byli,“ domnívá se Jaroslav Hule.

Vztahy s Prachaticemi, kam rovněž čas od času dojížděl za gólmany, jako by v poslední době ochladly. „Na podzim jsem tam vedl jenom čtyři tréninky,“ poznamenal Hule.