Přes tým Dobré Vody se v Boršově nad Vltavou přehnala ve druhé půli utkání smršť. Domácí přidali, šestkrát rozvlnili síť a jasnou výhrou 8:0 (2:0) zpečetili postup do krajské soutěže. V příští sezoně Boršovští přivítají I.B třídu.

Byli největším favoritem soutěže a tuto roli bezezbytku potvrdili, i když na jaře přišli o neporazitelnost. „Čtyřiadvacet let se tu snažili a teď se to povedlo. Pan předseda Filištein slaví šedesátku, a tak dostal dárek. Předčasný, protože má narozeniny v červenci, ale moc příjemný,“ usmívá se trenér Jiří Komrska.

Rezerva Dobré Vody odjížděla ze hřiště jistého přeborníka s debaklem, prohrála 0:8. „Výsledek je jednoznačný, ale v první půli to tak nevypadalo. Sice jsme vedli dva nula, ale naše hra nebyla tak dobrá. Někteří kluci byli asi nervóznější, o půli jsme si něco řekli, spadlo to z nich a druhá půle už jasně patřila nám,“ hodnotí Komrska. Udělat poslední krok nakonec nebylo tak těžké, jak se traduje. „Dobrá Voda nepřijela v nejsilnějším složení, protože ten den hrálo i áčko. Takže se snažili, bojovali, ale prostě to nešlo,“ připouští boršovský trenér, že jeho tým měl lehčí pozici, než kdyby soupeř dorazil s pendly z I.A.

Hvězdou zápasu byl exligový Jan Gruber, autor čtyř branek. „Určitě klíčová postava našeho týmu,“ přikyvuje kouč Jiří Komrska, ale za druhou půli chválí celé mužstvo. „Ale když dal čtyři góly, je jasné, že patřil k nejlepším,“ tvrdí trenér.


Jedinou porážku utrpěl jeho tým na jaře v Jankově, kde Jan Gruber nenastoupil. „Nedali jsme jsme jasné gólové šance a prvních dvacet minut jsme prospali. Dostali jsme dva góly, ale pak jsme byli lepší. I bez Grubera se Šefčíkem jsme zahráli dobře, akorát jsme neproměnili šance,“ mrzí Komrsku.

Žádná prohra nepotěší. Trenér ji však přijal s nadhledem. "Říkal jsem si, že projít tuhle soutěž bez porážky asi ani nejde… I tak jsou výkony, které hráči rok předvádějí, mimořádné - zatím prohráli jednou a třikrát remizovali," cení si Jiří Komrska bilance svého celku v okresním přeboru.


Nyní už skutečně může přemýšlet o příští sezoně. Boršov naskočí jako nováček do I.B. Jan Gruber na podzim v rozhovoru pro Deník zpochybnil, že bude u toho. Podle kouče Jiřího Komrsky je to otevřená záležitost. O bývalého hráče Dynama moc stojí. "Určitě! Myslím, že bude pokračovat dál." Do každé řady by navíc rád přivedl jednu posilu.