Trenér Jaroslav Šilhavý se svými asistenty Petrem Skálou a Zdeňkem Procházkou na závěr roku jim naordinovali dvoutýdenní tréninkový mezicyklus.

Na úvod se prvoligoví fotbalisté v pondělí sešli v gymnastické hale v bývalém kině Vesmír. „Náplní byly zpevňovací a různé protahovací cviky, k tomu se přidala i práce na nářadí, kde hráči měli zvládnou základní gymnastické prvky,“ přiblížil pro ligové fotbalisty dost netradiční tréninkovou jednotku asistent Zdeněk Procházka, dle jehož soudu si hráči tu hodinu a půl patřičně užili.

V úterý si to fotbalisté Dynama na Hluboké už tradičně rozdali mezi sebou s bruslemi na nohou a potvrdili, že hokej pro prvoligové fotbalisty není věcí neznámou. Řada z nich by se možná ani v nižších hokejových soutěžích neztratila – a to ještě chyběl šéf klubu Karel Poborský, jenž na Hluboké střílí góly závodně v dresu místního SKH…

„Samozřejmě, že jde také o to, aby si kluci přípravu zpestřili. Baví je to, ale jen o zábavu rozhodně nejde. Pro hráče je to jiný druh zátěže,“ vysvětloval Zdeněk Procházka, jenž sám hokejku také vzal do ruky. A nevedl si špatně, byť pro nezasvěcené jistě byla větším překvapením hra hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého.

„Závodně jsem ale hokej nikdy nehrál,“ zavrtěl odmítavě hlavou Šilhavý, jenž brusle na nohou prý míval spíše jen při podobných bitvách, které na ledě na závěr sezony sváděli i fotbalisté Sparty a Slavie.

Že mužstvo těch dříve narozených i díky kvalitnímu výkonu svého trenéra v tradičním hokejovém klání nakonec rozdrtilo mladíky 11:6, se čtenáři Deníku jižní Čechy už dočetli ve středečním vydání listu, takže jen upozornění, že odveta by se měla na Hluboké hrát v úterý 7. prosince opět od 10 hodin.

Na zimním stadionu v podzámcí v úterý někteří hráči z kádru chyběli. „Nechtěli jsme to lámat přes koleno, a tak ti, kteří mají s hokejem neřešitelné problémy, hrají na Složišti v hale tenis a Klavík śe Žižkou mají speciální zátěžovou přípravu v posilovně,“ řekl Procházka a upřesnil, že tenis pod taktovkou dalšího z asistentů Petra Skály hráli Kučera, Černák a Riegel.

Hokejem úterní tréninková náplň pro fotbalisty Dynama ještě neskončila. „Odpoledne máme posilovnu a ve středu chystáme na Složišti na malé umělce fotbalový turnaj čtyři na čtyři,“ doplnil Procházka.

Ve čtvrtek měli fotbalisté naplánovánu halu. „Pravděpodobně bude hokejbal,“ uvedl asistent Procházka, dle něhož odpoledne půjdou fotbalisté do posilovny. „V pátek zakončíme první týden tréninkového mezicyklu ve fitness centru u Jardy Pouzara, kde hráči budou mít posilovnu spojenou s kickboxem,“ přidal další zajímavost Zdeněk Procházka a dodal, že náplň příštího týdne by až na jednu dvě výjimky měla být podobná týdnu prvnímu.