„Je tu jedenadvacet hráčů a dva brankáři, přičemž individuální přípravu má už jedině Hudson. Další z rekonvalescentů Petr Benát už s mužstvem tady trénuje naplno,“ vysvětloval při naší návštěvě na soustředění v Třeboni trenér Jaroslav Šilhavý.

Zdravotní stav jeho svěřenců mu dělal radost. „Zpočátku ta příprava vždycky bolí trochu víc, přesto nemáme potíže, všichni kluci jsou fit. Jen aby nám to vydrželo, zdraví je pro přípravu základ. Jakmile někdo byť na týden vypadne, zákonitě se to někde projeví.“

Podmínky pro přípravu si v Třeboni trenéři Dynama pochvalují. „Každý den jsme na umělce, využíváme terény kolem rybníka Svět, k dispozici na večerní fáze máme i halu,“ líčil Šilhavý. „Využíváme také optimálních možností regenerace, které nabízí místní lázně Aurora, kde si kluci hoví v bazénu se slanou vodou či v sauně. Je tu tělocvična a posilovna, prostě paráda,“ dodal asistent trenéra Petr Skála.

Tréninkové dávky v Třeboni vedle kmenových hráčů ligového týmu polykala i pětice mladíků z třetiligové juniorky. „Jsou tu s námi Koutný, Timm, Bakala, Karel Sláma a Dobal, kteří na podzim podávali v béčku kvalitní výkony. Na herní tréninky si některé nadějné hráče, ať už z juniorky, anebo z dorostu, chceme brát i po návratu ze soustředění,“ ujistil kouč A–týmu.

Své hráče v Třeboni chválil i za jejich přístup k tvrdé přípravě. „Trénujeme třífázově a ta fyzická zátěž je opravdu veliká. Nikdo se ale nesnaží něco šidit, všichni makají naplno. Dobře si uvědomují, že jedině tak mohou v lize obstát,“ vyzdvihl Jaroslav Šilhavý.

Svou roli možná hraje také to, že funkční testy v Praze údajně nedopadly pro některé hráče úplně optimálně. „Před námi tam byla Slavia, která ale poslala na testy spíš mladší hráče, jejichž výsledky pochopitelně byly lepší než byl průměrný výsledek našeho týmu. Jenže nám tam běhali tři gólmani a pár třicátníků, což se projevilo. Když dělali testy ti naši mladší kluci, taky měli výborné výsledky,“ bral se za své hráče Šilhavý.

Na druhou stranu výsledky funkčních testů ale kouč nepodceňuje. „Beru to jako fakt, pro hráče to rozhodně je ukazatel momentálního stavu organizmu. Pro někoho ale stačí, aby shodil dvě kila a hned mu výsledek testu vyskočí nahoru. Nicméně vidíme, kde ještě máme mezery. A máme teď osm týdnů na to, abychom se na ligu pořádně připravili,“ konstatoval Šilhavý.

V nabírání sil a kondice budou fotbalisté Dynama pokračovat i po návratu z třeboňského soustředění. „Kvalitní podmínky pro přípravu máme i doma, takže tu práci, co třeba nestihneme udělat tady, doděláme doma. Navíc Jirka Kotrba nám na přelom ledna a února domluvil další soustředění v Písku,“ přidal Šilhavý další čerstvou informaci.

O víkendu čekají na budějovické fotbalisty v Praze úvodní dva duely Tipsportligy proti Jablonci a Bohemians. „Na příští středu jsme si ještě dohodli zápas v Třeboni s domácí Jiskrou,“ doplnil Šilhavý, jenž o víkendu hodlá v Praze otestovat i nové možné posily svého týmu. „Uvidíme, kolik jich bude,“ přemítal.

Dorazit by údajně měl i jeden hráč tmavé pleti s belgickým pasem. Prý třída…