Díky vítězství 2:0 nad Č. Budějovicemi si účast v další fázi této zimní soutěže zajistila domácí Viktoria.

Plzeň od začátku zápasu dobře kombinovala, ale narážela na dobře zformovanou defenzivu hostů v čele se zkušeným stoperem Hunalem.

Jihočeši byli nebezpeční především ze standardních situací, ale pozorný brankář Daněk několik ožehavých situací před vlastní brankou s přehledem vyřešil.

S přibývajícími minutami se čím dál více prosazovala Plzeň a v závěru prvního poločasu se dočkala zaslouženě vedoucí branky. S hlavičkou Bakoše si ještě českobudějovický brankář Kučera poradil, ale vyražený míč pohotově umístil k tyči Střihavka.

Hosté mohli po čtvrthodině druhé půle srovnat skóre po standardní situaci, ale jistý Daněk vyboxoval míč z brankové čáry.

Z protiútoku se dostal k odraženému míči Limberský a tvrdou střelou ze dvaceti metrů vstřelil druhý a rozhodující gól zápasu.

„České Budějovice na rozdíl od Příbrami nastoupily v plné síle a já jsem rád, že jsme mohli hrát proti soupeři, který měl kvalitu. Hrálo se nahoru dolů, my byli šťastnější v tom, že jsme dali první gól. Gól do šatny nám nahrál, mohli jsme čekat na chybu soupeře. Po druhé brance Limberského jsme už vítězství udrželi. Jsem rád, že jsme odehráli druhé utkání bez inkasovaného gólu,“ uvedl trenér Viktorie Pavel Vrba.

Podle kouče Dynama Jaroslav Šilhavého vyhrála Plzeň zaslouženě. „Soupeř byl nebezpečnější ve hře dopředu, i když k první brance jsme mu pomohli vlastní hloupostí. Po druhém gólu měla Plzeň hru ve své moci,“ řekl Šilhavý.

VIKTORIA PLZEŇ – DYNAMO Č. BUDĚJOVICE 2:0 (1:0)

Branky: 45. Střihavka, 60. Limberský. Diváci: 215. Rozhodčí: Jech – Urban, Makovička.

Viktoria Plzeň: Daněk – Limberský, Hájovský (46. Rada), Bystroň (46. Navrátil), Rožman – Rajtoral (46. Petržela), Hasanovič (46. Darida), Horváth (46. Rýdel), Vrzal (46. Jiráček) – Střihavka (46. Rezek), Bakoš.

Dynamo ČB: Kučera – Leština, Jarabica (60. Lima), Hunal (46. Žižka), Krob – Hudson (21. Meszároš), Černák, Otepka, Riegel, Jasanský (60. Koutný) – Stráský (60. Sedláček).