„Přijeli jsme s hrozně mladým týmem, s nímž bychom v ČFL na jaře hrát o postup rozhodně nemohli," uvedl po zápase pro klubový web trenér hostí Martin Hašek a dodal, že v týmu, který na Složiště včera přijel, jen jeden hráč pamatuje loňskou zimní přípravu.

Mladíci z Letné s výjimkou posledních pěti minut, kdy Jihočeši dohrávali v deseti bez zraněného Lengyela, za zkušenějším soupeřem zaostávali ve všech směrech, domácí od začátku měli otěže hry pevně ve svých rukou. „Hlavně první poločas mě potěšil, ten jsme odehráli hodně dobře," liboval si trenér Luboš Urban, dle něhož mužstvu pomohl rychlý gól, jehož autorem byl po Hálově centru tvrdou ranou pod břevno Klesa.

Jihočeši kombinaci ve středu hřiště prokládali dlouhými centry do krajů, kde jak Klesa s Haškem, tak Poliaček s Machovcem doplňovali Linharta na hrotu. „Kluky musím pochválit i za jejich přístup a nasazení, zlepšila se i naše rozehrávka," vyzdvihl Urban.

Domácí hráli s velkou chutí a stříleli pěkné góly z pěkných akcí. Na 2:0 po spolupráci Klesy a Haška zvýšil utaženou ranou k tyči Machovec, na 3:0 dorazil Kadula zblokovanou Klesovu ránu, na 4:0 dal z ostrého úhlu Klesa, jemuž šikovně prostrčil míč Kadula, na 5:0 navýšil mazácky Chmelo po centru Wermkeho a na 6:0 završil hlavou Lengyel.

Branky: 2. a 54. Klesa, 31. Machovec, 40. Kadula, 66. Chmelo, 76. Lengyel. Bez karet. Diváci: 30. Rozhodčí: Makovička – Tauber, Škuthan.

Sestavy – Dynamo: Bárta – Hašek, Lengyel, Deli, Machovec – Klesa (59. Hanzlík), Hála (37. Kadula), Brunclík (61. Novák), Herzán, Poliaček (46. Wermke) – Linhart (55. Chmelo). Sparta B: Nguyen – Macháč, Bederka (71. Kadlec), Breda, Nový (71. Matějka) – Záviška(71. Von­dra), Čavoš, Miskovič, Matoušek (60. Pešek) – Kerič (60. Šíma), Jurdík (46. Nečas).

Trenéra Urbana přístup hráčů potěšil

Byť vítězství 6:0 trenéři Dynama Martin Vozábal a Luboš Urban nepřeceňují, neboť letenská rezerva přijela na Složiště s řadou mladých hráčů (na hrotu ale i se známým Keričem), vítězný tým přesto hrou potěšil.

„My hráče upozorňovali, že jejich soupeřem budou mladí, běhaví kluci, že budou hrát živý fotbal a že je nelze podcenit. Jsme rádi, že si to vzali k srdci, jejich přístup mě potěšil," vyzdvihl trenér Luboš Urban, jenž ve dvojici se sportovním manažerem Martinem Vozábalem od zimy A-tým Dynama vede. „Už konečně byla i dobrá rozehrávka, což nám s Vlašimí nejvíc vázlo, to jsme kazili hrozně přihrávek. Tentokráte se nám v přechodové fázi dařilo, dobře hráli středoví záložníci. I kraje byly silné, zařazení Machovce prospělo, i Hašek na druhé straně byl aktivní, centry ze stran byly nebezpečné. Dali jsme pěkné góly a konečně jsme tentokráte ani v závěru žádný gól nedostali," liboval si Urban. „My vítězství nepřeceňujeme, šest gólů se ale béčku Sparty každý týden nedává," ocenil.

Smůlu měl mladý Hála, jenž po půlhodině hry s nakoplým kotníkem odkulhal, nicméně předtím stihl ideálně nahrát Klesovi na důležitý první gól a i za tu půlhodinu, kdy byl na hřišti, byl hodně vidět. „Na to, že je tak mladý, kdykoli ho postavíme, dokáže svou fotbalovou kvalitu prodat. Zůstává s námi, šanci dostane a pak se uvidí," podtrhl Urban a dodal, že záloha Herzán, Brunclík a Hála se mu proti Spartě líbila.

Pochválil i Bártu v brance, jenž přišel z Baníku na zkoušku. „Ke konci zápasu si hosté nějaké šance vytvořili, Bárta ale vytáhl dva tři velmi dobré zákroky. Zatím působí velice dobrým dojmem, ale až po sobotě, kdy hrajeme na Složišti s Karlovými Vary, se rozhodne, zda zůstane," uzavřel své hodnocení Luboš Urban.

Otepku mrzely dva obdržené góly

Strakonická farma Dynama na Složišti porazila v přípravě fotbalisty Malše Roudné 4:2, trenér Rudolf Otepka však vítězství týmu hodnotil střízlivě.

„Typické přípravné utkání, ve kterém bylo znát, že kluci za sebou mají určité tréninkové zatížení. Což pro nikoho není ale omluvou, na můj vkus dostáváme pořád moc gólů," kabonil se trenér rezervního týmu Dynama. „Soupeř se v první půli dostal dvakrát za půlku a byly z toho dva góly v naší síti. Byly tam naše taktické chyby, na jejich odstranění je nutno zapracovat," zdůraznil.

Viděl ale i pozitiva. „Za přístup k utkání nemohu říct klukům špatné slovo, ale přece jen bych čekal z jejich strany větší kvalitu. My odehráli dva vydařené zápasy s Příbramí i v Táboře, ale tentokrát jsem trochu zklamán. Nechci snižovat kvalitu Roudného, mělo by ale být vidět, že my už absolvovali osmatřicet tréninků, to Roudné jistě neodtrénovalo. Aspoň ve fyzické kondici by měl rozdíl být markantní," řekl Otepka, ale uvítal, že k dispozici byli i mladíci z A-týmu Dvořák, Tomášek, Kadula a Wermke.