Fotbalisté prvoligového Dynama, byť prakticky bez těch hráčů, kteří na jaře hráli I. ligu, v úterý na turnaji v Nové Včelnici v prvním zápase zaskočili Slavii, ve finále proti Liberci už jim však došly síly a jeli domů s nadílkou.

Ve středu na Hluboké s Lincem bylo Dynamo, hrající už i s hráči ze základu, celou hodinu lepší a vedlo 1:0, poté ale Rakušané získali vrch a dvěma góly výsledek otočili na konečných 1:2.

„Na hráčích jsem viděl, že bych je musel hodně hecovat, aby se přinutili ještě zkusit se zápasem něco udělat. Zřejmě toho v této fázi přípravy mají asi opravdu hodně,“ soudil trenér Jiří Kotrba, ale jen v únavě příčinu prohry nevidí. „Při takovýchto zápasech je třeba hrát dobře dozadu, jenže my udělali dvě chyby, které soupeř potrestal,“ dodal.

Ty zmíněné chyby přišly v 60. a 62. minutě: nejdříve utekl po pravé straně Unverdorben a po jeho stříleném centru u vzdálenější tyče zcela volný Kaufmann z voleje napálil balon do sítě, a dvě minuty nato překonal Kučeru v brance nečekanou střelou cirka z 25 metrů Aigner. Druhé trefě předcházelo rytířské gesto Zdeňka Ondráška, jenž vrátil míč Rakušanům, jejichž hráč zůstal ležet na zemi – a protože každý dobrý skutek má býti patřičně potrestán, Linečtí rychle rozehráli a než se Kučera stihl líp postavit, Aignerova rána skončila za jeho zády…

Rakušané se ve zbytku času snažili držet míč co nejdéle a domácí fotbalisté se k trvalému tlaku už nedostali. Přesto aspoň remízu mohli uhrát, to by ale po Nitrianského úniku a následné ideální přihrávce musel Benát své pohotové ráně z první dát i větší razanci.

Krátce předtím, než Kaufmann vyrovnal na 1:1, měl vyloženou možnost přidat druhý gól Ondrášek, jenž sice hokejovým blafákem na Mandla v bráně hostí vyzrál, trefil však jen tyč prázdné brány… „Místo toho, aby to bylo 2:0, jsme pár minut nato 1:2 prohrávali,“ vraštil čelo Kotrba.

Ondráškovi zmíněnou vyloženou šanci připravil šikovnou nahrávkou za beky Jan Krob, jenž to v Dynamu zkouší už podruhé. „Sparta ho nechce, my ho známe, tak jsme si ho chtěli vyzkoušet. Má týden nato, aby nás přesvědčil, že by mohl být posilou,“ uvedl Kotrba, dle něhož Krobův příchod je i reakcí na zranění nadějného Brazilce Sandra. „Jiná komplikace už snad nebude, ale jistit se musíme. Kdyby k nějaké komplikaci došlo, řešení vidíme právě v Krobovi. Anebo v Kocourkovi z Jablonce,“ přidal další novinku.

Pomalu začíná i tříbení širšího hráčského kádru. „Rakovan a Kaňák jdou na hostování do Čáslavi, naopak poté, co se Jablonec vrátí ze soustředění, by měl dorazit Kocourek. A v pondělí by měl dojít ještě jeden hráč,“ podotkl nový trenér Dynama, jenž by do ligy rád šel s kádrem osmnácti hráčů.

Další test Kotrbovy muže čeká opět na Hluboké ve středečním atraktivním turnaji.

Dynamo Č. Budějovice – LASK Linec 1:2 (1:0)

Branky: 15. Petráň – 60. Kaufmann, 62. Aigner, ŽK 1:1 (Nitrianský – Unverdorben), 400 diváků, rozhodčí Jílek – L. Eibl, Řehoř.

Dynamo: Kučera – Nitrianský, Lengyel, Novák, Pecka – Petráň (46. Krob), Otepka, Benát, Jasanský – Stráský, Ondrášek.