Nedělní duel na Střeleckém ostrově začíná v 17 hodin.

S výkonem týmu ve zmíněném jihočeském derby panovala na Střeleckém ostrově střízlivá spokojenost.

„Po většinu času jsme hráli to, co jsme si řekli," konstatoval asistent trenéra Jiří Lerch a dodal, že hlavně v první půli hráči taktické pokyny plnili do puntíku. „Hráli jsme v bloku a soupeře prakticky nepustili do vážnější šance," vyzdvihl.

Teprve po Linhartově gólu na 1:1 dle Horejšova asistenta bylo před Křížkovou brankou rušněji. „Od vyloučení domácího Hanzlíka už jsme ale zase hru kontrolovali a řekl bych, že celkově jsme byli k vítězství blíže než domácí," uvedl Lerch, jedním dechem ale dodal, že ani jeden bod z venku není špatným výsledkem.

Zmíněné derby nedohráli pro zranění Kalod a Benát. „Ríša Kalod si stěžoval na třísla, stejně ale dostal čtvrtou žlutou kartu, takže bude mít aspoň čas to doléčil," pokrčil rameny Lerch, dle něhož se vykartoval i Funda. „Beny si z derby odnesl velkého koňara a nad jeho startem visí otazník," vraštil čelo Jiří Lerch. „Do tréninku už se zapojili marodi Mareš a Ujec, v pořádku se z české dvacítky vrátili Vaněk s Řezáčem," poznamenal.

Pro hráče Dynama nedělní zápas završí anglický týden. „Je to třetí zápas v sedmi dnech, což je hodně náročné. Ale před měsícem jsme stejnou zátěž zvládli, kluci jsou nažhaveni a věřím, že si s tím poradí i teď," zdůraznil Lerch.

Varnsdorf loni ve II. lize patřil k nejlepším, letos se mu už tolik nedaří. „Před týdnem Varnsdorf propadl ve Znojmě, předtím však ve Frýdku vyhrál 2:1. Určitě tady nebude snadným soupeřem," upozornil Lerch. „Nic to ale nemění na tom, že my jdeme do zápasu s cílem uhrát doma tři body a navázat na výkony, které jsme odváděli v úvodu jarní části sezony," ujistil Jiří Lerch.

Také fotbalisté FC MAS Táborsko odehrají svůj zápas v rámci 25. kola druhé ligy v pozměněném termínu: v Třinci se představí až v pondělí 2. května (17.00).