Doma totiž musí porazit bojovníky z Bohemians 1905 a vybojovat tři důležité body.

„Je pravda, že zápas v Hradci se nám vůbec nepovedl, nepodali jsme tam dobrý výkon,“ nehledá asistent trenéra Šilhavého Petr Skála žádné výmluvy. „Řekli jsme si k tomu v kabině své, a byť víme, že s Bohemkou to nebude lehké, špatný výkon z Hradce bychom chtěli odčinit a v neděli doma navázat na hru, kterou mužstvo na svém hřišti předvádělo s Teplicemi.“

V Hradci vedle tří bodů budějovický tým navíc přišel o dva hráče ze základu. „Čirkin byl vyloučen a Laštovka viděl čtvrtou žlutou kartu, oba nám tudíž budou v neděli chybět,“ potvrzuje Skála. „Není to příjemné, myslím si ale, že jsme schopni oba hráče nahradit. Máme v týmu šikovné kluky, kteří je mohou zastoupit a podat dobrý výkon,“ věří.

Trenéři i hráči Dynama velice dobře vědí, že je v neděli čeká těžký a sebevědomý soupeř. „Bohemka teď sice podlehla Jablonci, ale předtím se jí povedla úspěšná šnůra, kdy vyhrála čtyři zápasy za sebou. A to je v tříbodovém systému samozřejmě znát,“ připomíná budějovický asistent. „Viděli jsme Bohemku v její generálce v Hradci, teď v televizi proti Jablonci a máme i video z jejího vítězného zápasu na Slovácku. Myslím, že máme dost informací a že taky dokážeme ty informace patřičně zúročit,“ zadoufal Petr Skála.

Pečlivě se na nedělní zápas chystají i klokani. „Budějovice mají velice dobrou defenzivní fázi v čele s brankářem Kučerou a se zkušenými stopery, takže se přes ně velmi těžce prosazuje. Dopředu mají kvalitní kreativní hráče, které vede Otepka a na hrotu je šikovný Ondrášek s rychlým Peckou,“ zhodnotil sílu nedělního soupeře pro klubový web trenér Pavel Hoftych, jenž proti Jablonci postrádal tři hráče ze základu, do Č. Budějovic by ale již měl cestovat kompletní kádr. Včetně zmíněných tří marodů Sňozíka, Škody a Kaufmana.

„Bohemians hrají agresivní fotbal, někdy až na hraně. Mají na to i typy hráčů, ať už zkušeného Hartiga, či Ibragimova a Nešpora. Vpředu je vysoký Škoda,“ vypočítává Skála některé z opor Bohemky.

Dynamu se v poslední době hráčský kádr povážlivě ztenčil. „K dispozici nebudou vykartovaní Laštovka a Čirkin, dlouhodobě zraněni jsou Leština a Riegel, už druhý týden je na marodce i Šíma, jinak by ale naštěstí měli být všichni v pořádku, všichni trénovali,“ přibližuje situaci v kádru Petr Skála. „Vyhrát nutně potřebujeme a věřím, že to v neděli dokážeme,“ uzavírá.

Je na čase už vyhrát, říká Kučera

Byť stejně jako v úvodním jarním zápase doma s Teplicemi brankář Pavel Kučera i v Hradci Králové dostal dva góly, dlouho tam držel čisté konto. Kapituloval až po střele z pokutového kopu. Porážce 0:2 však ani čtyřiatřicetiletý zkušený gólman zabránit nedokázal.

Neměli jste o rozjezdu jarní části sezony trošku jiné představy?

Určitě jsme čekali, že těch bodů budeme mít víc. Jenže s Teplicemi jsme ztratili zápas, do kterého jsme výborně vstoupili, a tento nešťastný zápas se teď v Hradci zřejmě na naší hře projevil. Za hru proti Teplicím nás všichni chválili, v Hradci už to bohužel byl zase ten náš klasický výkon, který v poslední době venku podáváme. Přijedeme a odevzdáme body…

A taky dostáváte i víc gólů, než jste byli zvyklí…

To je pravda – a vůbec nevím, čím to je. Ještě do osmého kola jsme my a Sparta měli nejmíň obdržených gólů v celé lize, jenže pak se něco změnilo a my každý zápas inkasujeme. Nedostat gól, to je teď pro nás hrozně složité. Čím to ale je, to si neumím vysvětlit.

Vyjde to v neděli s Bohemkou? Tři body byste už nutně potřebovali.

Každý zápas je o tři body. S Bohemkou to bude hodně důležitý zápas, ta soutěž ale je dlouhá, ještě nás pak čeká hodně zápasů. Ale je na čase, abychom už vyhráli.

Věříte, že se teď už dočkáte?

Věřím, že když zopakujeme výkon ze zápasu s Teplicemi, hlavně těch prvních šedesát minut, že můžeme Bohemku porazit. Musíme ale do toho jít na stodvacet procent.

Sezimovo Ústí v Praze s béčkem Sparty

Druholigoví fotbalisté S. Ústí vyrazí v sobotu do Xaverova, kde se ve druhém jarním kole II. ligy od 10.15 hod. střetnou s béčkem Sparty. To je v tabulce šesté, zatímco ševci jsou o bod zpět sedmí. „V Xaverově je útulný stadion, hřiště známe. Věřím, že bude dobrý terén, že nebude pršet. To by se trávník změnil v bláto,“ přeje si trenér Luboš Zákostelský.

Ten si všiml, že kádr letenské rezervy se přes zimu částečně proměnil. I tak čeká od mladých sparťanů houževnatý, důrazný a běhavý fotbal. „Určitě nám žádný míč nedají zadarmo, neustále napadají. Myslím, že to bude rušný zápas od první do poslední minuty. Základem bude neinkasovat gól a nějaký vstřelit. Musíme být obezřetní vzadu a konstruktivní směrem dopředu,“ uvedl Zákostelský.

Ševci by až na dlouhodobě zraněného Nesvatbu měli být kompletní a jsou připraveni se porvat o tři body. Doma loni v létě Spartak prohrál 1:2.

Ve III. lize začne jaro doma juniorka Dynama, která v sobotu v 10.15 hod. na Hluboké hostí Pardubice, zatímco FC Písek hraje v neděli v Praze se Slavií B.

V divizi všechny jihočeské týmy zahajují jaro v neděli od 14.30 hodin: S. Ústí B – Třeboň, Tábor – Koloveč, Strakonice – Benešov.

Mladíci Dynama na Hluboké

Třetiligové béčko Dynama zahájí boje v jarní části soutěže v sobotu od 10.15 hodin na Hluboké zápasem s Pardubicemi.

V generálce si mladíci Dynama před týdnem vyzkoušeli hlubockou umělku, na které domácímu účastníku krajského přeboru nastříleli půltucet branek. „Bylo vidět, že kluci hrají s chutí,“ pochvaloval si trenér Jiří Lerch a dodal, že se svými hráči už najel na běžný předzápasový rytmus. „Děláme už spíš fotbalové věci. Příprava byla hodně dlouhá i náročná, kluci ji odmakali,“ vyzdvihl trenér B–týmu Dynama, dle jěhož soudu by po fyzické stránce měli být hráči připraveni velice dobře. „Proto teď už spíš jen ladíme a připravujeme se na zápas spíš po psychické stránce. Nic lehkého nás v sobotu nečeká,“ zdůraznil Lerch, jenž Pardubice sledoval v generálce s Dvorem Králové.

Dle předběžných informací by trenéři Lerch a Vozábal měli mít v sobotu na Hluboké proti Pardubicím z ligových pendlů k dispozici gólmana Křížka, obránce Šimiče a záložníka Rakovana.